Адрес: 423578, г. Нижнекамск, ул. Юности, д. 34

Новости МБОУ "Лицей №14"

Татар теле атналыгы

Опубликовано: 24.04.2024

24 нче апрельдә 14 нче лицейның башлангыч сыйныф укучылары арасында Габдулла Тукай иҗатына багышланган шигырь кичәсе узды.

Әлеге кичәдә Закирова Милана " Эш беткәч, уйнарга ярый", Фокеева София " Родной язык", Галимова Луиза " Гали белән Кәҗә" , Вафин Самат " Җир йокысы", Батуллин Әмир "Туган авыл", Халиуллин Данис "Карлыгачым", Нурмөхәммәтов Умар "Кызыклы шәкерт ", Хабибуллина Адилә "Бала белән Күбәләк ", Әхтәмова Илзилә Фатыйма белән Сандугач " шигырьләрен сөйләделәр, 1 нче А, 2 нче А сыйныфы укучылары Габдулла Тукайның шигырьләрен сәнгатьле укыдылар.

Кичә бай эчтәлекле һәм күңелле үтте. Һәр чыгышны укучылар бик җылы каршы алды, алкышларга күмде һәм күркәм кичәдән бай тәэсир, яхшы кәеф алып таралыштылар.