Адрес: 423578, г. Нижнекамск, ул. Юности, д. 34

Новости МБОУ "Лицей №14"

Уен ярышары

Опубликовано: 14.12.2022

Россия-күпмилләтле ил. Аның территориясендә күп гасырлар дәвамында төрле милләт вәкилләре тату яши. 2022 ел Россиядә Россия халыкларының халык сәнгате һәм мәдәни мирасы елы дип игълан ителде. Шуңа бәйле рәвештә, бүген, 14 декабрьдә, "8 нче мәктәп" базасында "Уен ярышары" халык уеннары муниципаль чемпионаты уздырылды.

Биредә балалар кагыйдәләр белән таныштылар һәм рус, татар, удмурт һәм башкорт халык уеннарында катнаштылар. Безнең лицейны 6 нчы сыйныф укучылары тәкъдим итте. Кискен көрәш нәтиҗәсендә безнең команда 4 нче урынны алды.

Балаларга бу чара бик ошады. Чөнки спорт һәрвакыт кәефне күтәрә һәм сәламәтлекне ныгыта!