Адрес: 423252, Российская Федерация, Республика Татарстан, г. Лениногорск, улица Морякова, дом 10
E-Mail: len_sch_5@mail.ru, госпаблик: https://vk.com/len_sch_5
У нас учат: 36 педагогических работников

Встреча с дочерью Рамазана Байтимерова

Опубликовано: 19.04.2023

«Татнефть» ААҖнең "Мирас" проекты эше, Милли мәдәният һәм традиция елы кысаларында бүген 5 нче урта гомуми белем бирү мәктәбендә танылган шагыйрь, драматург, Татарстан Республикасы гимнының сүзләр авторы Рамазан Байтимеровның кызы Гөлшат Рамазан кызы белән очрашу узды. Очрашуда шагыйрь турында истәлекләр сөйләнде, аның патриотик шигырьләре, мәңге онытылмаслык җырлары яңгырады. Гөлшат Рамазановна балачак хатирәләре белән уртаклашты. Әтисе тынгысыз кеше булган. Кайда гына яшәсә дә, эшләсә дә, Рамазан Байтимеров кулыннан каләмен төшерми. Аның шигырьләрендә гади хезмәт кешеләре, нефтьчеләр язмышы чагыла. Әтисенең әдәби мирасын барлап-саклап яшәүче кызы Гөлшат Рамазановнага бик зур рәхмәтебезне белдерәбез! Рамазан Байтимеровның якташыбыз булуы белән горурланабыз!

Сегодня в нашей школе прошла встреча с дочерью Рамазана Байтимерова, известного поэта, журналиста, драматурга,  автора слов гимна Республики Татарстан. На встрече звучали стихи и песни, написанные на слова Р. Байтимерова. С трепетом и любовью рассказывала Гульшат Рамазановна о своем отце - отважном человеке, прошедшем всю войну и не растерявшим интереса к жизни. Все его творчество пронизано любовью и гордостью к родной земле, родному языку, уважением к труду простых людей. Выражаем огромную блгодарность Гульшат Рамазановне за возможность поближе познакомиться с литературным наследием выдающегося человека, жизнь которого прочно связана с Лениногорском.