С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Адрес: 423252, Российская Федерация, Республика Татарстан, г. Лениногорск, улица Морякова, дом 10
E-Mail: len_sch_5@mail.ru, госпаблик: https://vk.com/len_sch_5
У нас учат: 36 педагогических работников

Месячник Международного дня родного языка

Опубликовано: 18.02.2021

Бүген,18 февраль көнне,  Туган телләр һәм халыклар бердәмлеге елы  һәм патриотик айлык кысаларында мәктәптә бөек шагыйребез Муса Җәлилнең 115 еллыгына багышланган “Муса безнең йөрәкләрә” дип исемләнгән әдәби – музыкаль кичә үткәрелде. Укучылар бөек шагыйребез Муса Җәлилнең шигырьләрен сөйләделәр, аның шигырьләренә язылган җырларны башкардылар.Чара күтәренке рухта, җыр һәм шигърият сәнгате  белән  үрелеп барды. Һәр халыкның үлемсез шагыйрьләре, патриотлары була. Без патриот дип атаган кешеләр үз тормышларын Туган ил язмышыннан башка күз алдына да китерә алмыйлар: гомерләрен туган халкына, Ватаны азатлыгы, иминлеге һәм матур тормышы хакында хезмәткә яки көрәшкә багышлыйлар.Алар үлгәннән соң да халык йөрәгендә яшәүләрен дәвам итәләр. Муса Җәлил шундый патриотларның берсе.  (Җитәкчеләре: Аскарова Ә.Я., Мурадымова Д.Ф.)

Сегодня в школе в рамках Года родных языков и народного единства и патриотического месячника  прошёл музыкально – литературный вечер «Муса в наших сердцах». Ученики рассказывали стихи героя – поэта, пели песни, написанные на его стихотворения. В наше время очень важно воспитание гражданина – патриота Родины. Наши дети должны знать своих героев – тех, кто боролся и геройски отдавал свои жизни, мотивы проявления ими мужества и героизма.