С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Адрес: 423252, Российская Федерация, Республика Татарстан, г. Лениногорск, улица Морякова, дом 10
E-Mail: len_sch_5@mail.ru, госпаблик: https://vk.com/len_sch_5
У нас учат: 36 педагогических работников

Семинар учителей род.яз. и литературы

Опубликовано: 29.01.2021

29 гыйнвар көнне мәктәпнең планы буенча туган тел һәм әдәбияты укытучыларының  семинары булып үтте. Семинарның темасы хәзерге көн өчен актуаль мәсьәләләрнең берсе: “Туган тел һәм әдәбияты дәресләрендә тәнкыйди фикер йөртү ысулларын куллану”.

Чыгышлар һәм мастер-класслар заман таләпләренә туры китереп кызыклы һәм файдалы оештырылды. Укытучылар үз дәресләрендә игътибарга лаек укыту технологияләре белән таныштырдылар, укыту технологияләрендәге үзгәрешләргә бәйле проблемалар чишелде, дәресләрне уңышлы оештыру өчен шартлар тудыру буенча тәҗрибә уртаклашу мәсьәләре күтәрелде. Түгәрәк өстәл артында фикерләр, идеяләр  алышу булды. Семинар нәтиҗәле һәм уңышлы узды. Семинар  “Калфак ясау” буенча мастер- класс белән тәмамланды.

29 января по плану Учреждения прошел семинар для учителей родного языка и литературы на тему: “Приемы формирования критического мышления на уроках родного(татарского) языка и литературы”. Выступления, мастер-классы учителей отвечали современным требованиям, отличались оригинальностью, научностью. Выступающие продемонстрировали коллегам приемы применямые ими на уроках.  За круглым столом участники семинара обменивались мнениями, идеями. Завершился семинар мастер-классом по изготовлению калфака – элемента татарского   национального женского костюма.