Ленинград блокадасы- тарихның онытылмас бите.

Опубликовано: 27.01.2021

27 гыйнвар көнне 6АБ сыйныфының  татар   төркемендә   “Ленинград  блокадасы – тарихның онытылмас  бите” исеме асында чара узды.  1944 елның 27 гыйнварында  Ленинградның камалыштан чыккан көне. Бөек  Ватан  сугышы тарихындагы  бөек вакыйга  76 ел тула. Укучылар Ленинград блокадасы тарихы белән таныштылар.  Кызыклы  фактларга  күзәтү ясалды.  Укучылар фильмнардан өзекләр карадылар.  Чараны Шәймәрданов С. сугыш турындагы шигырь белән тәмамлады. Җитәкчесе: Аскарова Ә.Я.