Месячник Международного дня родного языка

Опубликовано: 21.01.2021

Мәктәптә  20 нче гыйнвардан  21 февральгә кадәр “Туган телләр һәм  халыклар бердәмлеге айлыгы” уздырылачак. Туган телләр айлыгы кысаларында бүген 21 гыйнвар көнне 1А сыйныфында класстан  тыш  чара(викторина) үтте.  Укучылар чарада табышмакларга җаваплар эзләделәр, кроссвордлар чиштеләр, бәйләнешле сөйләм телен үстерүгә күнегүләр эшләделәр. Чара кечкенәләр өчен бик файдалы узды. Җитәкчеләре : Ершова Н.Л.

Сегодня 1А классе в рамках месячника, посвященного Международному дню родного языка проводилась викторина «Весёлая грамматика», где дети развивали речь с помощью отгадывания кроссвордов, загадок и выполнения развивающих заданий.