Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа им. Г.Г.Гарифуллина с.Ядыгерь» Кукморского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Кукмара муниципаль районы муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе «Ядегәр авылы Г.Г.Гарифуллин исемендәге урта гомуми белем бирү мәктәбе»

Адрес: 422124, Республика Татарстан, Кукморский муниципальный район, с.Ядыгерь, ул.Школьная, дом 11а
Телефон: +7(843)-644-01-05
E-Mail: Sydg.Kuk@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ с.Ядыгерь"
Руководитель: Нуриев Рамис Расимович

Список учащихся очного тура

Хөрмәтле укуларда катнашучылар! Сезне, 1 нче турның җиңүчеләрен, 23 нче март көнне көтеп калабыз. Килгәндә үзегез белән эшләрнең кәгазь вариантын, алмаш аяк киемнәре алып килүегез сорала.  Ашау түләүле (100 - 150 сум). Чыгыш ясау өчен регламент 5 -7 минут бирелә. Укучылар өчен юнәлешләрдә  1 нче турда катнашучыларга электрон сертификат (интернет челтәреннән алынган эшләргә бирелми), катнашучыларга 1, 2, 3 нче дәрәҗә диплом һәм лауреат дипломнары биреләчәк. Юнәлешләрдә эш барышында бары тик укучылар гына катнашачак, шуңа күрә укучыларны мөстәкыйль чыгыш  ясарга әзерләү зарур. Укучылар чыгыш ясаган вакытта җитәкчеләрнең ашханәгә кереп ашаулары сорала. Юнәлеш җитәкчеләре бәяләүдә катнашмый һәм сезнең укучыларга ярдәм итү мөмкинлеге булачак. 22 нче мартка кадәр юнәлеш җитәкчегезгә электрон почта аша презентациягезне салу сорала. Конференция көнендә флешкалар белән презентацияләр кабул ителмәячәк.

Яхшы дип саналган (икенче турда катнашмаган булса да) эшләр буенча электрон басма чыгарылачак. Исемлек һәм таләпләр 25 нче март көнне сайтка куелачак. Таләпләр үтәлмәгән һәм срогыннан соң килгән эшләр басмага кертелмәячәк. Эшләрне 8 нче апрельгә кадәр электрон почтага салуыгызны сорыйбыз. Сорауларыгыз булса, җитәкчеләргә мөрәҗәгать итегез.

Конференциянең программасы

Секция "Декоративно-прикладное искусство"

Секция "Моё счастливое будущее. Техническое творчество"

Секция "Татарская филология"

Секция "Русская филология"

Секция "Краеведение"

Секция "Моя семья"

Секция "Естественно-научное направление"

Объявление!

Шрифт, отступ, интервал должен соответствовать образцу статьи. Резюме и ключевые слова пишутся на русском языке. Объем статьи до 7 страниц ( у учащихся). Статьи  учителей и разработки уроков  должны быть на книжном формате (объем не ограничено). Приложения, карточки не включаются  в статью. Работы принимаются до 8 апреля. Работы не соответствующие к требованиям не публикуются. О  выходе сборника и ссылку можно   узнать на сайте.

По решению комиссии лучшим работам (участникам заочного тура) будет отправлено электронные сертификаты в течение месяца (с  1 апреля по 30 апреля)

Список участников для публикации

Статья - образец

Секция "Декоративно-прикладное искусство"