Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа им. Г.Г.Гарифуллина с.Ядыгерь» Кукморского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Кукмара муниципаль районы муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе «Ядегәр авылы Г.Г.Гарифуллин исемендәге урта гомуми белем бирү мәктәбе»

Адрес: 422124, Республика Татарстан, Кукморский муниципальный район, с.Ядыгерь, ул.Школьная, дом 11а
Телефон: +7(843)-644-01-05
E-Mail: Sydg.Kuk@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ с.Ядыгерь"
Руководитель: Нуриев Рамис Расимович

Новости школы Ядыгерь

Котлыйбыз!

Опубликовано: 29.12.2023

2023-2024 нче уку елының икенче чиреге тәмамланып, укучыларыбызның көтеп алган кышкы каникуллары да башланды. Каникулга китәр алдыннан I нче яртыеллыкка нәтиҗәләр ясап, уку алдынгыларын ирешкән уңышлары белән котладык. I нче яртыеллыкны/ 2 нче чирекне «5» билгеләренә генә тәмамлаган укучыларыбыз: Губайдуллина Зилия, Нуриева Иделия, Мухаметшина Гөлинә, Рахимова Зәмирә, Губайдуллина Зәринә, Зарипова Нурия, Нуриев Әмир, Зарипов Рәнис, Зарипова Зәлинә, Рашитова Зилә, Файзуллина Алсу, Галимуллина Ризәлә, Даутов Ислам, Миннибаева Камилә, Самиева Иделия. Котлыйбыз сезне, укучылар!

Шулай ук Бөтенрәсәй һәм Республика олимпиадаларының район турында җиңүче һәм призер булган укучыларыбызны һәм аларның җитәкчеләрен дә тантаналы рәвештә котлап киттек. Менә алар: 4 нче сыйныф укучысы Зарипов Рәнис — татар теленнән призер (җитәкчесе — Мубаракова Гөлнара Рамазановна); 7 нче сыйныф укучысы Башарова Ясминә — татар теле, МХК, биология, технология фәннәреннән призер (җитәкчеләре: Габбасова Гамилә Магсумовна, Газизова Гөлназ Рафаиловна, Хазиева Зөлфия Файзелхаковна, Гильмуллина Рамилә Нургаяновна); 8 нче сыйныф укучысы Галимуллина Ризәлә — геология һәм география фәннәреннән җиңүче (җитәкчесе — Хазиева Зөлфия Файзелхаковна); 8 нче сыйныф укучысы Шаяхмедова Зилә — геология, экология, татар теле, татар әдәбияты, литература фәннәреннән призер (җитәкчеләре: Хазиева Зөлфия Файзелхаковна, Фатыйхова Люция Шархинуровна, Мухаметзянова Ләйсән Хамитовна); 8 нче сыйныф укучысы Файзуллина Алсу — ТИН, татар әдәбияты, рус теле фәннәреннән призер (җитәкчеләре: Хайруллин Рөстәм Анасович, Фатыйхова Люция Шархинуровна, Мухаметзянова Ләйсән Хамитовна); 8 нче сыйныф укучысы Рашитова Зилә — татар теле һәм рус теле фәннәреннән призер (җитәкчеләре: Фатыйхова Люция Шархинуровна, Мухаметзянова Ләйсән Хамитовна); 8 нче сыйныф укучысы Нуреева Инзилә — рус теле һәм геология фәннәреннән призер (җитәкчеләре: Мухаметзянова Ләйсән Хамитовна һәм Хазиева Зөлфия Файзелхаковна). Укучыларыбызны һәм укытучыларыбызны чын күңелдән әлеге зур уңышлары белән тәбрик итәбез! Алга таба да яңа җиңүләр теләп калабыз!