Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа им. Г.Г.Гарифуллина с.Ядыгерь» Кукморского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Кукмара муниципаль районы муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе «Ядегәр авылы Г.Г.Гарифуллин исемендәге урта гомуми белем бирү мәктәбе»

Адрес: 422124, Республика Татарстан, Кукморский муниципальный район, с.Ядыгерь, ул.Школьная, дом 11а
Телефон: +7(843)-644-01-05
E-Mail: Sydg.Kuk@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ с.Ядыгерь"
Руководитель: Нуриев Рамис Расимович

Новости школы Ядыгерь

"Татар егете - 2021"

Опубликовано: 12.04.2021

12 апрель көнне мәктәбебезнең урта һәм югары сыйныфларында белем алучы 6 уңган-булган егетебез "Татар егете- 2021" исемле бәйгедә үзара көч сынашты. Егетләрнең һәркайсы да тырышып әзерләнгәннәр, җыр-биюгә, сәнгатьле сүзгә, кул эшләренә булган осталыкларын күрсәттеләр. "Татар егете - 2021" исеменә ике укучы ия булды: Бәшәров Миндияр (6 нчы сыйныф) һәм Хәкимов Линар (8 нче сыйныф). Калган 4 егет (Даутов Ислам, Гарипов Данияр, Галиуллин Самат һәм Сәмиев Әмир) төрле номинацияләрдә җиңү яуладылар. Афәрин! Котлыйбыз! 12 апреля 6 учеников средних и старших классов нашей школы соревновались в конкурсе "Татар егете-2021". Все ребята старательно готовились, демонстрировали свое мастерство в пении, танце, художественном слове, рукоделии.  Звание "Татар егете-2021" получили два ученика: Башаров Миндияр (6 класс) и Хакимов Линар (8 класс). Остальные 4 ученика (Даутов Ислам, Гарипов Данияр, Галиуллин Самат и Самиев Амир) стали победителями в различных номинациях. Поздравляем!