Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Заинская средняя общеобразовательная школа № 1» Заинского муниципального района Республики Татарстан.

Адрес: 423520, г. Заинск, ул. Толстого, д.39
Телефон: +7(855)-586-62-93
E-Mail: sh17121@mail.ru
Короткое название: МБОУ "ЗСОШ №1"
Руководитель: Насиров Ильназ Ильсурович

Татар кызы - 2021

Опубликовано: 17.03.2021

16 нчы март көнне  “Туган тел, халыклар бердәмлеге елы”  кысаларында  гимназиядә   “Татар кызы- 2021” конкурсы узды. Әлеге бәйгедә татар телен камил белгән шәһәр һәм авыл мәктәпләреннән 14 кыз катнашты.  Нигезләмә буенча кызлар үзләре белән таныштырып, аш- суга осталыкларын , шөгыльләрен, тапкырлык- зирәклекләрен күрсәттеләр. Безнең  мәктәптән бәйгедә  10 нчы сыйныф укучысы Галеоскарова Әдилә катнашты. Ул үзенең  аш- суга осталыгын, яраткан шөгыльләрен   чиста саф татар телендә сөйләп күрсәтте,  матур татар биюе белән башкаларны таң калдырды.  Әдиләгә жюри  зирәклеге, тапкырлыгы өчен “Иң тапкыр кыз” номинациясендә грамота тапшырды. Алга таба да уңышлар сиңа, Әдилә!