Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Заинская средняя общеобразовательная школа № 1» Заинского муниципального района Республики Татарстан.

Адрес: 423520, г. Заинск, ул. Толстого, д.39
Телефон: +7(855)-586-62-93
E-Mail: sh17121@mail.ru
Короткое название: МБОУ "ЗСОШ №1"
Руководитель: Насиров Ильназ Ильсурович

Встреча с писателем, драматургом Рабитом Батуллой

Опубликовано: 05.03.2021

5 нче март көнне  мәктәптә  гаҗәеп тә талантлы, киң күңелле язучыбыз, якташыбыз , драматург, публицист  Рабит Мөхлис улы Батулла белән  очрашу булды. Беренче өлеш якташыбыз Рабит Батуллага багышланды. Аның балачагы, мәктәп, университет чоры, иҗаты, уңышларын чагылдырган презентациягә нигезләнеп,  укучылар белән таныштыру булды.   Балалар аның әкиятләрен сәхнәләштерделәр,  шигырьләр сөйләделәр, җырларын җырладылар. Икенче өлештә сүз Рабит ага Батуллага бирелде. Ул үзенең иҗаты турында сөйләде. Китап сөюче дуслар язучыга кызыксындырган сорауларын бирделәр. Үз чиратында, Рабит ага һәрберсенә тулы, аңлаешлы җаваплар кайтарды. Бу очрашу  балалар күңелендә онытылмаслык тәэсир калдырды. Аңа киләчәктә дә иҗади узңышлар, сәламәтлек, озын гомерләр  теләп калдык.