С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Муниципальное казенное учреждение «Управление образования Исполнительного комитета Заинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 423520, Республика Татарстан, город Заинск, улица Крупской, дом 6
Телефон: +7(855)-587-08-13
E-Mail: zairoo@mail.ru
Короткое название: МКУ "Управление образования Исполнительного комитета ЗМР РТ"
Руководитель: Сафаргалиев Эрнст Раисович

Новости Управления образования

Заключительный этап республиканской олимпиады школьников по русскому языку среди учащихся школ с обучением на (родном) нерусском языке

Опубликовано: 08.02.2024

Рус булмаган (туган) телдә укытучы мәктәп укучылары арасында рус теле буенча республика укучылар олимпиадасының йомгаклау этабы

2024 елның 05-07 февралендә «Республика олимпиада үзәге»нең «Дуслык» сәламәтләндерү – белем бирү комплексы базасында рус булмаган (туган) телдә укытыла торган мәктәп укучылары арасында рус теле буенча республика укучылар олимпиадасының йомгаклау этабы уздырылды. Олимпиадада катнашу нәтиҗәләре буенча призерлар: Кадер мәктәбенең 11 сыйныф укучысы Закирова Азилә, Түбән биш мәктәбенең 11 сыйныф укучысы Ибраһимов Җәмил, Кадер мәктәбенең 10 сыйныф укучысы Гыйльфанова Карина, Р.Ш.Фәрдиев исемендәге татар гимназиясенең 10 сыйныф укучысы Сираҗиева Азалия, М.Х.Хәсәнов исемендәге Бигеш мәктәбенең 9 сыйныф укучысы Мәхмүтова Алена, Түбән биш мәктәбенең 8 сыйныф укучысы Балончева Арина, Югары Шепкә мәктәбенең 8 сыйныф укучысы Миңнеханов Әмир, Түбән биш мәктәбенең 7 сыйныф укучысы Шигапов Алмаз.

Призерлар әзерләгән укытучылар: Кадер мәктәбенең рус теле һәм әдәбияты укытучысы Галиуллина Әлфия Равил кызы, Түбән биш мәктәбенең рус теле һәм әдәбияты укытучылары Чернова Мария Генадиевна һәм Батаева Зөлфия Нуретдин кызы, Р.Ш.Фәрдиев исемендәге татар гимназиясенең рус теле һәм әдәбияты укытучысы Ильина Наталия Владимировна, М.Х.Хәсәнов исемендәге Бигеш мәктәбенең рус теле һәм әдәбияты укытучысы Салихова Татьяна Куприяновна, Югары Шепкә мәктәбенең рус теле һәм әдәбияты укытучысы Тучина Таһирә Нәкыйп кызы.