Муниципальное казенное учреждение «Управление образования Исполнительного комитета Заинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 423520, Республика Татарстан, город Заинск, улица Крупской, дом 6
Телефон: +7(855)-587-08-13
E-Mail: zairoo@mail.ru
Короткое название: МКУ "Управление образования Исполнительного комитета ЗМР РТ"
Руководитель: Сафаргалиев Эрнст Раисович

Новости Управления образования

Совещание по вопросам профориентации детей и молодежи

Опубликовано: 23.11.2023

Балалар һәм яшьләргә һөнәри юнәлеш бирү мәсьәләләре буенча киңәшмә

23.11.2023 Зәй политехника көллияте базасында мәгариф оешмалары җитәкчеләре һәм Зәй муниципаль районының әйдәп баручы предприятиеләре җитәкчеләренең “Зәй муниципаль районында профильле әзерләү һәм профильле укыту системасын үстерү концепциясе” темасы буенча киңәшмә узды. Анда Зәй муниципаль районы башлыгы Р.Г. Кәримов катнашты. Киңәшмәдә башкарма комитет җитәкчесе Э.Э. Галиев, Совет аппараты җитәкчесе Л.Г. Ананьева, башкарма комитет җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары вазыйфаларын башкаручы Е.А. Васильева, Зәй муниципаль районының әйдәп баручы предприятиеләре җитәкчеләре катнашты. Зәй муниципаль районында профильле әзерләү һәм профильле укыту системасы турындагы мәгариф идарәсе МКУбашлыгы Э.Р. Сәфәргалиев чыгыш ясады, мәктәп укучылары һәм студентлар белән һөнәри юнәлеш буенча эшләү турында Зәй политехник колледжы директоры С.В. Максимов чыгыш ясады, профильле агрокласслар белән эшләү системасы һәм аларның казанышлары турында Сәвәләй мәктәбе директоры А.П.Чумакова сөйләде, мәктәпкәчә белем бирү учреждениеләрендә тәрбияләнүчеләрне иртә профориентацияләү буенча эш тәҗрибәсе белән “Светлячок” балалар бакчасы мөдире И.И.Гришина уртаклашты. Р.Г. Кәримов киңәшмәгә йомгак ясады, педагогик бергәлек алдында бурычлар билгеләде, мәгариф учреждениеләре, урта һәм югары белем бирү учреждениеләре һәм район предприятиеләре арасында тыгыз хезмәттәшлеккә басым ясады.