Муниципальное казенное учреждение «Управление образования Исполнительного комитета Заинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 423520, Республика Татарстан, город Заинск, улица Крупской, дом 6
Телефон: +7(855)-587-08-13
E-Mail: zairoo@mail.ru
Короткое название: МКУ "Управление образования Исполнительного комитета ЗМР РТ"
Руководитель: Сафаргалиев Эрнст Раисович

Новости Управления образования

Интеллектуальная Олимпиада Приволжского федерального округа среди школьников «Что? Где? Когда?»

Опубликовано: 10.03.2021

10нчы март көнне Казан шәһәрендә Идел буе федераль округының мәктәп укучылары  арасында «Нәрсә? Кайда? Кайчан?» исемле интеллект олимпиадасы узды.  Олимпиадага  барлыгы 46 команда катнашты. Зәйнең ӨБМБУ «Сәләтле балаларга өстәмә белем бирү үзәге – укучыларның  фәннәр кече академиясе» командасы  шул чарада көч сынашып, призлы урынга чыкты.

Конкурс 3 этапка бүленгән иде: «Үз уеның», «Күптөрлелек» һәм «Нәрсә? Кайда? Кайчан?». Беренче этапта Татарстан белән бәйле мәсьәләләр каралды. Балалар кече ватаныбыз турында күп кенә кызыклы фактлар белән таныштылар. Икенче этапта объектлар арасында уртак тел табу, логик элемтәләр урнаштыру буенча көч сынашу булды. Өченче йомгаклау этабында да гомуми эрудициягә кагылышлы сораулар бар иде. Команда әгъзаларын һәм аларның остазын Л.П. Дмитриеваны чын күңелдән котлыйбыз.