Муниципальное казенное учреждение «Управление образования Исполнительного комитета Заинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 423520, Республика Татарстан, город Заинск, улица Крупской, дом 6
Телефон: +7(855)-587-08-13
E-Mail: zairoo@mail.ru
Короткое название: МКУ "Управление образования Исполнительного комитета ЗМР РТ"
Руководитель: Сафаргалиев Эрнст Раисович

Новости Управления образования

III муниципальный фестиваль-конкурс детского творчества «Фабрика талантов – 2019»

Опубликовано: 18.12.2019

2019 елның 21 ноябреннән 17 декабренә кадәр Зәй муниципаль районында III муниципаль балалар иҗаты фестиваль – конкурсы «Талантлар фабрикасы – 2019» узды. Конкурс өченче ел рәттән үткәрелә һәм ул инде матур традициягә әверелде. Фестивальнең төп бурычлары мәктәпкәчә яшьтәге балаларга сәнгати тәрбия бирү системасын үстерүгә ярдәм итү, сәләтле балаларны ачыклау һәм аларның иҗади потенциалын ачу булып тора. Фестиваль ел саен ике яшь категориясендә: 3-4 ел һәм 5-7 яшь категорияләрендә үткәрелә.
2019 елның 17 декабрендә «Энергетик» мәдәният сараенда фестиваль – конкурсның Гала – концерты булып узды, ул үз сәхнәсендә «Вокал-соло», «Вокаль ансамбль», «Хореография сәнгате», «Конферансье», «Театр иҗаты», «Нәфис сүз» номинацияләрендә 157 иң яхшы катнашучыны җыйды. Фестивальнең Гран-при дәрәҗәсенә «Василек» балалар бакчасы лаек булды.