Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Шеморданский лицей "Рост" Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422050, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Шемордан, ул. Ф.Карима. д.2
Телефон: +7(843)-623-22-90
E-Mail: shemordan1@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Шеморданский лицей "Рост"
Руководитель: Мухаметов Ильфат Рустамович
Год основания учреждения: 2004

Новогодние праздники

Опубликовано: 05.01.2011

3-5 января  в лицее прошли новогодние представления для учащихся 1 - 11 классов. Детей поздравили с Новым годом Дед Мороз и Снегурочка. На елки пришли ребята в сказочно красивых костюмах, платьях. Сказочные представления, хороводы, новогодние дискотеки, награждение отличников учёбы, подведение итогов Новогодних стенгазет "Зимние чудеса", призы за лучший новогодний костюм  – всё это смогли увидеть учащиеся нашего лицея, их родители, а также  гости, которые пришли к нам на праздник.

Әй, Яңа ел, әй, матур ел, бул син тынычлык елы!

Үзенең юмарт кар-бураннары белән туган ягыбызда кыш хакимлек итә. Ул үзе белән иң көтеп алынган бәйрәм- Яңа елны алып килә. Яңа өмет, ышаныч, хыяллар белән күңел яңа елны көтә.

Шәмәрдән лицеенда да чыршы бәйрәмнәре гөрләп узды. Бәйрәмнең бизәге Кыш бабай һәм Кар кызы бик юмарт булдылар. Алар һәр балага бүләк, күчтәнәч өләштеләр, ә балалар җыр, бию, шигырь белән җавап бирделәр.Яңа елның төп хуҗасы- куян да матур теләкләр теләде. Яшел чыршы янында  матур җырлар, биюләр, әйлән- бәйлән әйләнү, уеннар яңгырап торды.  Маска, битлекләр кигән һәр бала әкият дөньясыннан килгән сыман тоелды бу көнне.

Уку алдынгыларына, актив укучыларга да Кыш бабайның капчыгында бүләкләр табылды. Юмарт бабакай беркемне дә онытмаган, зур рәхмәт аңа.

Буең белән түгел син,

Эшең белән олы бул.