Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Шеморданский лицей "Рост" Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422050, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Шемордан, ул. Ф.Карима. д.2
Телефон: +7(843)-623-22-90
E-Mail: shemordan1@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Шеморданский лицей "Рост"
Руководитель: Мухаметов Ильфат Рустамович
Год основания учреждения: 2004

105-летие Парламентаризма

Опубликовано: 27.04.2011

27 апрель көнне Саба районына Татарстан Дәүләт Советы депутаты, “Бердәм Россия” партиясенең төбәк булышлык фонды президенты Геннадий Глушков килде. Ул Шәмәрдән лицее укытучылары, укучылары белән очрашты, Россия парламентының 105 еллыгына багышланган “Парламентаризм үсеше” темасына очрашу, әңгәмә алып барды. “Бердәм Россия” партиясе Саба җирле бүлеге башкарма комитеты җитәкчесе Фәрит Зарипов һәм Шәмәрдән җирле үзидарәсе башлыгы Айдар Наил улы Гараев  озатуында Геннадий Николаевич иң башта Шәмәрдән лицее белән танышты, музейларда булды. Аның парламент тарихына багышланган чыгышын тыңлаганнан соң, укучылар үзләрен кызыксындырган сорауларга җаваплар алдылар. Дәүләт Советы депутаты исә үз чиратында иң кызыклы сорау иясенә - Минһаҗева Алиягә  Диплом тапшырды. Иң актив укучыларны билгеләп үткәннән соң, лицейга санлы фотоаппарат бүләк итте.