Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Шеморданский лицей "Рост" Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422050, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Шемордан, ул. Ф.Карима. д.2
Телефон: +7(843)-623-22-90
E-Mail: shemordan1@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Шеморданский лицей "Рост"
Руководитель: Мухаметов Ильфат Рустамович
Год основания учреждения: 2004

Новости

Педсовет на тему: "Трудности в организации внеурочной деятельности в процессе введению нового стандарта"

Опубликовано: 23.03.2011

22 март көнне Шәмәрдән лицеенда чираттагы педсовет узды. Педсоветның төп темасы

“ ФГОС НОО:  эшләребез, планнар, нәтиҗәләр”. Тема буенча      Кабирова И.Т. чыгыш ясап укытучыларны ФГОС НОО ның эчтәлеге белән таныштырды. Яңа стандарт буенча укытуга күчү өчен билгеле бер таләп, шартларны үтәргә кирәк , алар үтәлсә генә бала үзенә кирәкле белемне эзли, таба ала.ФГОС НОО максаты: иҗади эшчәнлекне үстерү, укучы белемне үзе эзләп табып тормышта куллансын һәм үз-үзен якларлык җаваплы шәхес булып тәрбияләнсен.

Укучылар белән дәрестән тыш эшчәнлектә 6 юнәлеш буенча эшләүче укытучылар чыгыш ясады. Алар Сәләхиева Л.М., Байгузина Г.Ю., Газизов Д.И. Укытучылар укучыларның кызыксынып шөгыльләнүләрен әйттеләр һәм  укучыларның эшләрен күрсәттеләр.Яңа стандарт буенча укучыга белем бирү укучының иҗатын, кызыксынуын үстерә. Шул ук вакытта укытучыга да эзләнергә,үсештә булырга этәрә.Педсоветта ФГОС НООны барлык укытучыларга да өйрәнергә һәм киләчәктә үзгәрешләргә әзерләнергә дигән карар кабул ителде.