Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Шеморданский лицей "Рост" Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422050, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Шемордан, ул. Ф.Карима. д.2
Телефон: +7(843)-623-22-90
E-Mail: shemordan1@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Шеморданский лицей "Рост"
Руководитель: Мухаметов Ильфат Рустамович
Год основания учреждения: 2004

Татар теле һәм әдәбияты атналыгының беренче көне

Опубликовано: 19.02.2018

19 нчы февраль көнне лицеебызда татар теле атналыгы башланып китте. Сыйныф сәгатендә 6 сыйныф укучыларыннан оешкан “Тапкырлар”, “Шаяннар”, “Зирәкләр”, “Белемлеләр” командалары әдәби квестта катнаштылар. Алар маршрут кәгазьләре буенча “Тукай”, “М.Мәһдиев музее”, “Халык авыз иҗаты”, “Башваткыч” тукталышларында   төрле биремнәр үтәделәр. “Зирәкләр” командасы үзенең исемен аклады, биремнәрне дөрес үтәп,  җиңүчеләр булдылар. Укучыларга диплом һәм истәлекле бүләкләр тапшырылды.