муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Сабабашская основная общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422075, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Сабабаш, ул. Школьная, д. 1
Телефон: +7(843)-624-45-39
E-Mail: sababashsaba@yandex.ru; Ssab.Sab@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Сабабашская ООШ"
Руководитель: Халимов Идеал Гаптельхамитович

Яңалыклар

День волшебных сказок

Опубликовано: 20.06.2011

Бүген балалар әкиятләр иленә чумдылар. Иртә белән алар "Трудовой десант" исемле операцияда катнашып, мәктәп яны территориясен җыештырдылар. Шуннан соң саф һавада малайлар футбол, кызлар төрле уеннар уйнадылар. Кояш бик каты кыздырганга, укучылар бик тиз ардылар һәм мәктәпкә кереп, мультфильм карап, бераз ял иттеләр. Шулай ук кызлар ябылу тантанасына бию өйрәнделәр. Калган укучылар әкияттән өзекләр куярга әзерләнделәр.

Төшке аштан соң "Әкияттә кунакта" исемле чара уздырылды. Балалар "Шалкан" һәм "Колобок" әкиятләрен уйнап, иптәшләренең күңелләрен ачтылар. Барысы да үзләренең рольләренә җаваплы карадылар. Молодцы!

Фоторепортаж:
"Кояшкай" ;)