муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Сабабашская основная общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422075, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Сабабаш, ул. Школьная, д. 1
Телефон: +7(843)-624-45-39
E-Mail: sababashsaba@yandex.ru; Ssab.Sab@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Сабабашская ООШ"
Руководитель: Халимов Идеал Гаптельхамитович

Яңалыклар

День чудес

Опубликовано: 16.06.2011

Укучыларның бүгенге көннәре бик тыгыз һәм мавыктыргыч булды. Алар бик күп кызыклы информация алдылар, мероприятияләрдә актив катнаштылар. Иң башта безнең лагерьда "Минута славы" тамашасы узды. Балалар үзләренең талантларын күрсәттеләр: кемдер кызыклы бию биеде, кемдер башкалардан арттырып обруч әйләндерде, төрле формаларга кереп, скакалда сикерде. Фокуслар күрсәтүчелүр дү, гимнастика ясаучылар да булды! Укучыларыбыз бар яктан да булганнар икән, бик сәләтле балалар икән дигән нәтиҗә ясадык.

Бу тамашадан соң укучылар компьютер классына менеп, "Безнең тормышта витаминнарның әһәмияте" исемле презентация карадылар, әңгәмәдә дә бик кызыксынып катнаштылар. сорауларга җавап бирделәр. Ахырда үзләренең ни дәрәҗәдә сәламәт булуларын тикшерер өчен, кечкенә генә тест эшләделәр.

Обедтан соң исә, балалар караган презентация буенча, "Могҗизалар кыры" уенында катнаштылар, яшелчә һәм җиләк-җимешләр турында сорауларга күмәкләшеп, җавап эзлзделәр.  1230 балл җыеп "Чишмә"отряды алга чыкты. Әфәрин!

Фоторепортаж:
"Кояшкай" ;)