муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Сабабашская основная общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422075, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Сабабаш, ул. Школьная, д. 1
Телефон: +7(843)-624-45-39
E-Mail: sababashsaba@yandex.ru; Ssab.Sab@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Сабабашская ООШ"
Руководитель: Халимов Идеал Гаптельхамитович

Яңалыклар

День путешествий

Опубликовано: 08.06.2011

Бүген без балалар белән артистлар да, сәяхәтчеләр дә булдык. "До, ре, ми, фа, соль" дигән уенда һәр отряд балалар һәм заманча җырларны танып, җырлап күрсәттеләр. Шулай ук алфавитның төрле хәрефләренә башланган җырларны искә төшереп башкардылар. Шуннан соң без Лондон шәһәренә сәяхәт кылдык. Презентация ярдәмендә Лондонның истәлекле һәм күренекле урыннары белән таныштык. Соңыннан укучылар сорауларга җавап биредләр, рәсемгә карап, истәлекле урыннарның исемнәрен атадылар һәм пазл төзеделәр. II отряд игътибарлырак булып чыкты: 9 балл җыеп, бу уенда җиңү яулады! Котлыйбыз!

Шулай ук бүген балалар мәктәп музеена кереп, анда тупланган экспонатлар белән таныштылар. Укучылар борыңгы музыкаль инструментларда уйнадылар, элеккеге савыт-сабаны җентекләп тикшерделәр, әбиләребез кигән алка, беләзекләрне тагып карадылар. Музейга сәяхәт укучыларга бик ошады.

Фоторепортаж:
"Кояшкай" ;)