муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Сабабашская основная общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422075, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Сабабаш, ул. Школьная, д. 1
Телефон: +7(843)-624-45-39
E-Mail: sababashsaba@yandex.ru; Ssab.Sab@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Сабабашская ООШ"
Руководитель: Халимов Идеал Гаптельхамитович

Яңалыклар

«Киләчәк самолеты» акциясе

Опубликовано: 01.09.2023

Бүгенге белем көнендә бөтенроссия проекты кысаларында «Балачак навигаторы» акциясен традициягә кертергә тәкъдим итәбез.

Бүген без «киләчәк самолеты» акциясен башлыйбыз.
Акция нигезендә навигатор исемле самолет турында легенда ята.
Зур аэропортта кечкенә Навигатор самолеты яши, ул аны чолгап алган зур авиалайнерларга охшаш түгел. Навигатор график буенча эшләми үз рейсларын ул балага яки өлкәнгә ярдәм кирәк булган һәм могҗизага ышанучылар янына ашыгып төзи. Игелек һәм кызыксыну аны дистәләгән мең километр сәяхәткә алып бара. Навигатор кешенең йөрәгендә яңа хыял туганын белүгә анда омтыла Калининградтан Камчаткага кадәр яңа маршрут төзи. Ул инде салкын диңгез буенда булырга өлгергән. зур шәһәрләрдә булган, анда йортлар шулкадәр югары күтәрелгән ки, түбәләр күккә кадәр җиткән кебек тоела. Куе урман арасындагы иң кечкенә авылларга барып җитә. Безнең самолетка еш кына зур һәм кечкенә балалар килә, алар тормыш кыйммәтләре турында сөйләргә, киңәш сорарга яки янәшәсендә булырга телиләр, чөнки һәркем Навигатордан зур мәхәббәт, җылылык һәм уңайлылык килә дип хис итә.
Тугызынчы сыйныф укучылары акциягэ кушылып узләренең теләкләре язылган самолетларын 1 нче сыйныф укучыларына бүләк иттелэр. #навигаторыдетства#Росдетцентр #самолетикбудущегоТатарстан   #1сентябряРе
спубликаТатарстан