МБОУ «Кубяковская средняя общеобразовательная школа» Муслюмовского муниципального района РТ

Адрес: 423982, Республика Татарстан, Муслюмовский район, д.Кубяково, улица Гвардейская, дом 4а
Телефон: +7(855)-563-55-48
E-Mail: Skub.Mus@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Кубяковская СОШ"
Руководитель: Мухамадиева Лайсина Расиловна
Год основания учреждения: 1928

"Онытылмый, һич тә онытылмый, хәтерләрдә һаман яңара"

Опубликовано: 25.02.2017

Мәктәптә ерак Әфганстан җирендә гомере өзелеп мәңгелек булып калган батыр солдатлар һәм ул дәһшәтле көннәрнең шаһите булып үзләренең хәрби бурычын намус белән үтәгән, Чечняда тынычлык урнаштыруда катнашучы батыр һәм кыю йөрәкле егетләргә багышланган "Онытылмый, һич тә онытылмый, хәтерләрдә һаман яңара" дип аталган батырлык дәресе узды. Батырлык дәресендә куркусыз әфганчы-интернационалистлар, сугыш хәрәкәтләре ветераннары Камалов Ирек, Каримов Назыйм, Гараев Ильдар катнашты.