Адрес: 422610, Республика Татарстан, Лаишевский район, г. Лаишево, ул. Горького 36 А
Телефон: 8(84378)2-92-31
E-Mail: letc@inbox.ru
Руководитель: Хусаинова Лия Ильдусовна

Новости

2022 нче елның 20 апрелендә Лаеш муниципаль районы Имәнкискә авылында “Аулак өй-баттл” республикакүләм проекты үтте. Әлеге чара Татарстан Республикасы фәннәр Академиясе, Татарстан Республикасы мәгариф министрлыгы, Татарстан Республикасы мәдәният министрлыгы, Татар конгрессы һәм язучылар берлеге тарафыннан оештырылды. Идел буе Болгар дәүләтендә ислам дине кабул ителүнең 1100-еллыгы һәм Россия Федерациясендә Мәдәни мирас елы игълан ителү кысаларында үткәрелде. Проектның төп максаты: татар әдәбияты буенча белемнәрне барлау, татар халык җырларын, уеннарын өйрәнү, гореф-гадәтләрне, тарихыбызны уку“Аулак өй-баттл” проектында Яңа Чишмә районыннан өлкәннәр төркеме, Балык Бистәсе районыннан укучылар командасы, Лаеш районы Имәнкискә мәктәбе укучылары, районның татар теле укытучылары, “Ак калфак” оешмасы вәкилләре катнашты.

Опубликовано: 11.05.2022

20 апреля 2022 года в с. Именҗково Лаишевского муниципального района прошел республиканский проект “Аулак өй-баттл”.   Мероприятие  было организовано совместно Академией наук Республики Татарстан, Министерством образования Республики Татарстан, Министерством культуры Республики Татарстан, конгрессом Татар и Союзом писателей Республики Татарстан. Мероприятие прошло в рамках празднования 1100-летия принятия ислама Волжской Булгарией и объявления Года культурного наследия в Российской Федерации. В проекте “Аулак өй-баттл” приняли участие группа взрослых из Новошешминского района, команда учащихся Рыбно-Слободского района, учащиеся Именьковской  школы Лаишевского района, учителя татарского языка района, представители организации “Ак калфак”.