• Арский
  • Детские сады

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Арский детский сад №10» Арского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422000, г. Арск, ул. Банковская, д. 29
Телефон: +7(843)-663-20-12
Короткое название: МБДОУ "Арский детский сад №10" Арского муниципального района РТ
Руководитель: Гиззатуллина Фания Даниловна

МБДОУ «Арский детский сад №10"

Опубликовано: 15.02.2022

Ел саен февраль аенда бакчабызда герой- шагыйрь Муса Җәлилне искә алу кичәсе оештырыла. Быел ул " Батырлык үрнәге син- Муса Җәлил" исеме белән викторина буларак узды.Анда мәктәпкә әзерлек төркемнәреннән " Акбайлар" һәм " Пескәйләр" командалары катнашты. Балалар Муса Җәлилнең тормыш юлы турындагы сорауларга җаваплар таптылар,  өзекләр буенча шигырьләрне таныдылар,мәкальләр белүдә көч сынаштылар. Әсәрләре буенча рәсем ясадылар,авторның шигырьләрен яттан сөйләделәр.
Муса Җәлил исеме,аның батырлыклары халкыбыз күңелендә онытылырга тиеш түгел. Нәниләребез аның геройлыгы белән рухланып, туган илләрен яратучылар булып үссеннәр иде.