МБОУ «Тюгеевская основная общеобразовательная школа» Заинского муниципального района РТ

Адрес: 423507, Республика Татарстан, Заинский район, с.Тюгеевка, ул. Школьная, д. 89
Телефон: +7(855)-586-05-89 филиал +7(855)-586-08-46
E-Mail: tugzai@yandex.ru, Stug.Zai@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Тюгеевская ООШ"
Руководитель: Журавлева Анжела Владимировна
Год основания учреждения: 1982

Все школьные новости

Муса Җәлил – үлмәс шагыйрь

Опубликовано: 19.02.2016

Муса Җәлил – үлмәс шагыйрь 15 нче февраль көнне татар халкы Советлар Союзы Герое, Ленин премиясе лауреаты Муса Җәлилнең туган көнен билгеләп үтә. Муса Җәлилнең бөтен иҗаты – батырлык үрнәге. Шагыйрь һәм герой Муса Җәлил кебек, әсәрләре белән генә түгел, бәлки үлеме белән дә исемен мәңгеләштергән шагыйрьләр бик аз. Әлеге уңайдан мәктәбебездә шагыйрьнең туган көненнә багышланган класстан тыш чара үткәрелде.Укучылар М.Җәлилнең шигырьләрен,җырларын татар һәм рус телләрендә башкардылар.Кичә балаларга һәм укытучыларга бик ошады.