Адрес: 423959, Республика Татарстан, Ютазинский район,. д.Малые Уруссу, ул.Советская, д.25А
Телефон: +7(855)-934-23-30
E-Mail: zagrtdinova68@mail.ru
Короткое название: МБДОУ Мало-Уруссинский детский сад "Лейсан"
Руководитель: Загртдинова Раушания Сагадатовна
У нас учатся: 11 воспитанников (иностранные граждане отсутствуют)

объявление/белдерү

Уважаемые родители!

Поздравляем Вас с Наступающим Новым  2022 годом!

Приглашаем Вас поучаствовать в конкурсе новогодних поделок.

Вот и не заметили мы с вами, как наступила зима, выпал первый снег и не за горами самый лучший, самый яркий и веселый праздник Новый год! Во многих семьях существуют семейные традиции подготовки к Новогоднему празднику. Взрослые вместе с детьми занимаются творчеством, делают игрушки и  поделки своими руками, чтобы украсить ими свой дом или подарить в подарок родным и друзьям. Такие совместные занятия объединяют родителей и детей, делают их ближе и роднее, помогают зажечь творческую искру в детях и привить любовь к рукоделию.

В нашем  ДОУ будет проходить  конкурс новогодних поделок.

Хөрмәтле әтиләр, абыйлар, бабайлар!

Сезне 23 нче февраль, бәйрәмегез  белән чын күңелдән котлыйбыз! Сезгә ныклы сәламәтлек, бәхет, шатлык, күгебез һәрчак аяз, илебездә тынычлык булуын телибез.

Бакча коллективы

Хөрмәтле әти-әниләр!

Сезне якынлашып килүче Яңа 2016 нчы ел белән чын күңелдән  котлыйбыз. Сезгә исәнлек-саулык, тыныч матур тормыш телибез. Сезне 25 нче декабрь көнне "Яңа ел" тамашасына чакырабыз.

Башлана 10.00 сәгатьтә. Бәйрәмгә рәхим итегез.

Балалар бакчасы коллективы

Хөрмәтле өлкән яшьтәге коллегаларыбыз!

Сезне Өлкәннәр көне белән чын күңелдән котлыйбыз. Сезгә исәнлек-саулык, тыныч тормыш телибез. Сезне 1нче октябьр көнне балалар бакчасына "Чәй табынына" чакырабыз.

Башлана 12.00 сәгатьтә.  Бакчабызга рәхим итегез.

Хөрмәтле  бабайлар,әтиләр, егетләр!

Сезне Ватанны саклаучылар көне белән чын күңелдән котлыйбыз!

Сезгә эшегездә, тормышыгызда уңышлар, сәламәтлек, тынычлык телибез.

Хөрмәтле әти-әниләр!

Сезне якынлашып килүче Яңа 2015 нче  ел белән чын күңелдән котлыйбыз! Сезгә исәнлек-саулык, бәхет-шатлык, тыныч тату тормыш  телибез. Яңа ел Сезгә бары тик яңадан-яңа уңышлар, бәхет алып килсен. Сезне  29 нчы декабрь көнне Яңа ел тамашасына чакырабыз.

Башлана 10.00 сәгаттә.

Хөрмәтле әти-әниләр!

Декабрь аенда безнең балалар бакчасында “Яңа ел бизәкләре” бәйгесе игълан ителә. Бәйгедә балалар белән берлектә кулдан ясалган Яңа ел уенчыклары, чыршылар, Кыш бабай, Кар кызы һ.б. белән катнашырга мөмкин.

Бәйгегә 29 нчы декабрь көнне йомгак ясалачак. Бәйгебездә һәр гаиләнең актив катнашуын  сорыйбыз.

Сезне 26 нчы ноябрьдә үткәреләчәк "Көз" темасына багышланган

йомгаклау тамаша-шөгыльгә чакырабыз. Башлана 9.00 сәгатьтә.

Ачык шөгыльгә рәхим итегез.

Бакча белән саубуллашу көне

Ул гаҗәеп моңсу, сагышлы

Шундый көн бу,-олы бәйрәм үзе,

Үзгәртә дә куя тормышны

Хөрмәтле әти-әниләр, әбиләр, бабайлар!.

Сезне 29 нчы май көнне  чыгарылыш кичәсенә чакырабыз. Кичәгә рәхим итегез .

Башлана 10.00 сәгатьтә.

Кадерле әти-әниләр!

Сезне Нәүрүз бәйрәме белән чын күңелдән котлыйбыз! 21нче март-Нәүрүз бәйрәме.  Бу көн-  төн белән көннең тигезләшкән вакыты.  Элек- электән бу көнне әби-бабаларыбыз изге көн дип йөрткәннәр. Бу көнне  теләкләр теләгез. Теләгән теләкләрегез кабул булыр, дигәннәр борынгылар.

Нәрүз мөбәрәк булсын, теләкләрегез кабул булсын.

Кадерле әниләребез, чал чәчле әбиләребез, апалар, кызлар!

Сезне 8 нче Март  бәйрәме белән чын күңелдән котлыйбыз! Сезгә шатлык-куанычлар, ныклы сәламәтлек, аяз күк йөзе, тынычлык телибез. Сезне 6 нчы март көнне булачак бәйрәм кичәсенә чакырабыз.

Башлана 9.30 сәгатьтә.

____________________________________________________________

Хөрмәтле әтиләр, абыйлар, бабайлар!

Сезне якынлашып килүче бәйрәмегез Ватанны саклаучылар  көне белән чын күңелдән котлыйбыз.Сезгә саулык, сәламәтлек, тынычлык телибез. Сезне 20 нче февраль көнне булачак "Җитезләр һәм кыюлар " бәйгесенә чакырабыз

Башлана 16.30 минутта

Хөрмәтле әти-әниләр!

17нче февральдән 21нче февральгә кадәр безнең " Ләйсән" балалар бакчасында "Туган тел атналыгы "үтәчәк.

____________________________________________________________________________________________

Уважаемые родители!

Сообщаем Вам, что на сайте Министерства образования и науки Республики Татарстан

в разделе "Дошкольное образование в Республике Татарстан"

в разделе "Татарский язык" размещены 28 мультфильмов на татарском языке

для использования в образовательной деятельности

Уважаемые родители!

Призываем Вас соблюдать правила дорожного движения. Обязательно используйте детские удерживающие детские устройства при перевозке детей не достигших 12 лет. Будьте внимательны и бдительны на дорогах. Безопасность детей в ваших руках.

Хөрмәтле  әти-әниләр!

http://bus.gov.ru сайтына кереп Кече Урыссуы балалар бакчасының эшен бәяләүегезне сорыйбыз .