Адрес: 422384, Республика Татарстан, Тетюшский район, с. Бакрчи, ул. Тукая, д. 15
Телефон: +7(843)-735-02-20
E-Mail: Sbkr.Tet@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Бакрчинская СОШ"
Руководитель: Салимзянова Роза Баязитовна

Новости Бакрчинской СОШ

Международная акция "Сад памяти" / "Хәтер бакчасы" халыкара акциясе

Опубликовано: 04.05.2024

В память учителей-фронтовиков Мухитова Мидхата Мухаметкаримовича и Мухитовой Фатимы Шарифисламовны на территории школы членами "Юнармии" высажены саженцы ели. Проходят годы, сменяются поколения, но остается неизменной благодарность потомков людям, принесшим мир на нашу землю, сохранившим для нас Великую страну!

Укытучы-фронтовиклар Мохитов Мидхәт Мөхәммәткәрим улы һәм Мохитова Фатыйма Шәрифисламовна истәлегенә мәктәп территориясендә "Яшь армиячеләр" әгъзалары тарафыннан чыршы үсентеләре утыртылды. Еллар уза, буыннар алмашына, әмма безнең җиргә тынычлык алып килгән, безнең өчен Бөек илне саклаган кешеләргә нәсел варисларының рәхмәте үзгәрешсез кала!