С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Муниципальное Бюджетное Общеобразовательное Учреждение «Гимназия п.г.т. Богатые Сабы Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Руководитель: Шаймарданов Айнур Нургалиевич

Зэнгэр ут яктысында.9-11 классларда Яна Ел бэйрэме.

Опубликовано: 05.01.2011

Буген, 5 нче гыйнвар конне, гимназиянен актлар залында 9-11 нче сыйныф укучылары очен чыршы бэйрэме уткэрелде. Оештыручы педагог Фаляхова Г.Р. язган сценарие буенча оештырылган бу бэйрэм Яна ел экиятен, кышкы спартакиадага багышланган телевизион тапшыруны хэм Яна ел биюен курсэтуне уз эченэ алды. Яхшы эзерлэнгэн алып баручылар, шулай ук Максим Галкин белэн Дашенька да Яна ел бэйрэме белэн кайнар котладылар хэм ин изге Яна ел телэклэрен житкерделэр. Бэйрэм гимназиябез директоры Хабибуллин Р.Н.нын котлавы белэн башланды,ул кардан ясалган  сыннар буенча жинуче классларга Грамота белэн акчалата премиялэр тапшырды.
Яна ел тамашысыннан хэркем унай энергетика алды,э аннары  бэйрэм дискотекасында рэхэтлэнеп ял иттелэр.
Бэйрэмгэ кунак булып узган хэм алдагы елларда гимназиябезне тэмамлап чыгып,торле уку йортларында укучы студентлар,эшлэуче яшьлэр,Сабанын 2нче мэктэбеннэн,агроколледждан,кадетлар мэктэбеннэн укучылар да куп килгэн иде.Э Айнур Шамилов белэн Алмаз Кашапов кызларга атап Яна Ел булэге-бию алып килгэннэр!
Армия сафларында хезмэт итеп узенен хэрби бурычын намус белэн утэп безнен арага исэн-сау эйлэнеп кайткан хэм Яна Ел бэйрэменэ килгэн  Равиль Амировны котлыйбыз!Армия сафларында хезмэт итуче башка егетлэргэ дэ кайнар сэламнэр жибэрэбез!Узлэренэ,гаилэлэренэ унышлар телибез!
Барыгызны да Яна Еллар белэн тэбрик итэбез!
Туган мэктэбегезне онытмаганыгыз очен рэхмэт белдерэбез!
Укулларыгыз,эшлэрегез гел алга барсын!
2011 нче ел имин булсын!