Муниципальное Бюджетное Общеобразовательное Учреждение «Гимназия п.г.т. Богатые Сабы Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Руководитель: Шаймарданов Айнур Нургалиевич

«Бергә тапшырабыз. Ата-аналар тарафыннан БДИ тапшыру көне»

Опубликовано: 07.04.2022

Бүген, 2022 елның 7 апрелендә, ППЭ 4501 базасында (МБГУ шәһәр тибындагы Байлар Сабасы бистәсе гимназиясе) "Бергә тапшырабыз. Ата-аналар тарафыннан БДИ тапшыру көне" (алга таба Акция) үткәрелде.

Акциядә чыгарылыш сыйныф укучыларының әти-әниләре, Саба муниципаль районы Башкарма комитетының Инвестицияләр һәм территориаль үсеш бүлеге җитәкчесе Котдусов И.И., Саба муниципаль районы Башкарма комитетының МКУ “Мәгариф идарәсе” начальнигы Шакиров И.Ф., Саба муниципаль районы Башкарма комитетының МКУ “Мәгариф идарәсе” укыту-методик эшләре буенча урынбасар Капитонова Г.Т., Саба муниципаль районы Башкарма комитетының МКУ “Мәгариф идарәсе” методистлары катнашты.

Әлеге Акция үз балалары белән урыннар алмашырга һәм БДИның бөтен процедурасы – имтихан пунктына узудан алып үз нәтиҗәләрен алганчы узарга мөмкинлек бирә. 2022 елда катнашучыларга база дәрәҗәсендәге математика буенча БДИның кыскартылган вариантын язарга тәкъдим ителде.

Акция барышында әти-әниләр БДИ ның ничек үтүе, аудиторияләрдә катнашучыларнын эш урыны һәм БДИ уздыруның объективлыгын тикшереп тору ничек оештырылуы, эпидемиологик иминлекнең саклануы белән таныштылар.