Адрес: 422065, Республика Татарстан, Сабинский район, с.Большие Кибячи, ул.Ф.Энгельса, д.75
Телефон: +7(843)-624-26-67
E-Mail: kibichisaba@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Большекибячинская СОШ"
Руководитель: Шаймиев Ильнар Ильшатович
У нас учат: 21 учитель

новости школы

Белем бәйрәме

Опубликовано: 02.09.2011

Күмәк хуҗалыктан килгән кунаклар хужалыкта эшләгән укучыларга рәхмәтләрен җиткереп, бүләкләр тапшырдылар. Яна уку елына әзерлек буенча 1нче урынга лаек дип табылган мәктәбебездә белем алу өчен барлык шартлар тудырылган.Укытучыларга яна технологиялэр кулланып иҗади эшләргә, укучыларга тырышып укырга гына кала.

2011-2012нче уку елы барыбызга да шатлык-сөенечлэр, "4"ле, "5"лелэр генә алып килсен.

Кеше гомере мәктәп юлы аша,

Моңлы бер җыр кебек сузыла.

Белем сукмакларын яра-яра

Киләчәккә юлы сузыла.

Олы юлга сукмак башы,

Зур тормыш баскычы син.

Серле белем дөньясының

Бердәнбер ачкычы син.

Әй, мәктәбем, хәерле юл теләп,

Белем ишекләрен ачтың син.

Юлыбызны гүзәл итү өчен

Якты маяк булып балкыйсың.

Белем бәйрәме белән!