С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Адрес: 422065, Республика Татарстан, Сабинский район, с.Большие Кибячи, ул.Ф.Энгельса, д.75
Телефон: +7(843)-624-26-67
E-Mail: kibichisaba@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Большекибячинская СОШ"
Руководитель: Шаймиев Ильнар Ильшатович
У нас учат: 21 учитель

новости школы

Вагыйз Шафиков исмемендәге премия тапшыру

Опубликовано: 23.05.2023

"Соңгы кыңгырау" бәйрәмендә  уку өлкәсендә уңышларга ирешкән укучыларга Вагыйз Шафиков исемендәге премия тапшырыла. Быел 9нчы тапкыр тапшырылучы әлеге дәрәҗәле бүләкне якташыбыз, Питрәч районы Кощак урта гомумбелем бирү мәктәбе директоры Хәсәнова Лилия Хамидулловна үзенең бабасы, Бөек Ватан сугышы ветераны, математика укытучысы Шафиков Вагыйз истәлегенә гамәлгә керткән иде. Бу уку елында әлеге бүләккә 11 класс укучысы Хәнәфиев Тимур, 10 класс укучысы Харисова Диләрә лаек дип табылды.

На празднике "Последний звонок" учащимся, добившимся успехов в учебе, вручается премия имени Вагиза Шафикова. Эту почетную награду, которая вручается в этом году в 9-й раз, наша землячка, директор Кощаковской средней общеобразовательной школы Пестречинского района Хасанова Лилия Хамидулловна учредила в  память  своего деда, ветерана Великой Отечественной войны, учителя математики Шафикова Вагиза. В этом учебном году награды удостоены ученик 11 класса Ханафиев Тимур, ученица 10 класса Харисова Диляра.