Адрес: 422065, Республика Татарстан, Сабинский район, с.Большие Кибячи, ул.Ф.Энгельса, д.75
Телефон: +7(843)-624-26-67
E-Mail: kibichisaba@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Большекибячинская СОШ"
Руководитель: Шаймиев Ильнар Ильшатович
У нас учат: 21 учитель

новости школы

Акция "Татарча диктант"

Опубликовано: 10.09.2021

“Татарча диктант”  ‒ Россия Федерациясе һәм дөньяның төрле урыннарында яшәүче  барлык теләгән кешеләр өчен ихтыяри һәм бушлай уздырыла торган диктант. Әлеге акциянең максаты – туган телебезгә карата игътибарны тагын да арттыру,  рухи мирасыбызга хөрмәт уяту, грамоталы язуга ирешү, халыклар арасында бердәмлекне ныгыту. 10 сентябрь  көнне укытучылар, укучылар, мәктәп хезмәткәрләре һәм әти- әниләр, авыл халкы белән берлектә бу чарада  катнаштык. 130 кеше мәктәптә, ә  70 е “ТНВ – Татарстан” һәм “ТНВ – Планета” каналлары аша өйдә язды.  Иң яшь диктант язучыга – 10, ә иң өлкәненә 76 яшь иде.

10 сентября приняли активное участие во Всемирной акции “Татарча диктант”.  Цель мероприятия  – повышение интереса к грамотному правописанию, владению литературным татарским, самопроверка орфографических и грамматических ошибок..  130 участников акции диктант написали в школе, а 70 дома  по каналам “ТНВ – Татарстан” и “ТНВ-Планета”. Самому молодому участнику  акции- 10 лет, а самому старшему-76.