Адрес: 422065, Республика Татарстан, Сабинский район, с.Большие Кибячи, ул.Ф.Энгельса, д.75
Телефон: +7(843)-624-26-67
E-Mail: kibichisaba@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Большекибячинская СОШ"
Руководитель: Шаймиев Ильнар Ильшатович
У нас учат: 21 учитель

новости школы

"Болгар" радиосының яңалыклар хезмәте мөхәррире Люция Шәрәфиева белән очрашу

Опубликовано: 13.03.2021

13 нче март көнне мәктәбебездә “Болгар” радиосының яңалыклар хезмәте мөхәррире, “Хәтер китабы”, “Эчәр суым синдә, Кибәчем!” китаплары авторы, Татарстан журналистларының “Бәллүр каләм” бүләге иясе, филология фәннәре кандидаты, авылдашыбыз Люция Рафаэль кызы Шәрәфиева белән “Бер очрашу – үзе бер гомер” дип исемләнгән очрашу кичәсе узды. Кунагыбыз үзенең бала чагы, студент еллары, иҗаты турында сөйләде. Кичә концерт номерлары белән үрелеп барды. Очрашу эчтәлекле һәм истә калырлык булды.

В МБОУ «Большекибячинская СОШ» состоялась встреча с редактором новостной службы радио «Булгар, автором книг «Хэтер китабы”, “Эчәр суым синдә, Кибәчем!”, победителем  журналистского  конкурса “Хрустальное перо” – “Бәллүр каләм”, кандидатом филологических наук, односельчанкой Шарафиевой Л.Р .. Люция Рафаэловна рассказала о своем детстве, студенческих годах, творчестве. Вечер сопровождался концертными номерами. Встреча была содержательной и запоминающейся