• Рыбно-Слободский
  • Школы

Адрес: 422656, Республика Татарстан, Рыбно - Слободский район, с. Новый Арыш, ул. Восточная, д. 6/Татарстан Республикасы, Балык бистәсе муниципаль районы, Яңа Арыш авылы, Көнчыгыш урамы,6 нчы йорт
Телефон: +7(843)-612-57-82
E-Mail: Snar.Rs@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Ново-Арышская СОШ"
Руководитель: Набиуллин Дамир Хатыпович
Год основания учреждения: 1915
У нас учатся: 52 учащихся, 13 воспитанников/ 52 укучы, 13 тәрбияләнүче
У нас учат: 19 учителей, 2 воспитателя/19 укытучы, 2 тәрбияче

7 көн-Бөтендөнья әйләнә-тирәне саклау көне

Опубликовано: 07.06.2023

Бүген лагерьда Бөтендөнья әйләнә-тирәлекне саклау көненә багышланган «экологик мозаика»дигән чара үткәрелде. Балалар эколог,  экология төшенчәләре белән таныштылар. Кешенең  табигатькә ясаган файдасы һәм зыяны турында картиналар буенча әңгәмә үткәрелде. Табигатьне саклау буенча презентация каралды  һәм үз фикерләрен белдереп  рәсем ясадылар. Бүген безнең бурыч табигать кыйммәтле бүләк икәнен аңлау, дару үсемлекләре белән танышу, дәвалау үзлекләре, аларның төрлелеге, җыю, киптерү, саклау һәм куллануның кайбер кагыйдәләре белән танышу иде. Моның өчен без экскурсиягә киттек.

Сегодня в лагере была проведена мероприятия по теме, посвященное Всемирному дню охраны окружающей среды «Экологическая мозаика». Дети познакомились с понятиями эколог, экология. Была проведена беседа по картинам о пользе и вреде человека для природы. Были рассмотрены презентации и сделаны зарисовки по охране природы. Сегодня наша задача была понять ценность подарка природы, познакомиться с целебными свойствами лекарственных растений, с их разнообразием, с некоторыми правилами сбора, сушки, хранения и применения. Для этого мы  отправились в экскурсию.