• Рыбно-Слободский
  • Школы

Адрес: 422656, Республика Татарстан, Рыбно - Слободский район, с. Новый Арыш, ул. Восточная, д. 6/Татарстан Республикасы, Балык бистәсе муниципаль районы, Яңа Арыш авылы, Көнчыгыш урамы,6 нчы йорт
Телефон: +7(843)-612-57-82
E-Mail: Snar.Rs@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Ново-Арышская СОШ"
Руководитель: Набиуллин Дамир Хатыпович
Год основания учреждения: 1915
У нас учатся: 52 учащихся, 13 воспитанников/ 52 укучы, 13 тәрбияләнүче
У нас учат: 19 учителей, 2 воспитателя/19 укытучы, 2 тәрбияче

3 көн - экскурсия көне

Опубликовано: 03.06.2023

Сегодня дети пришли в походных костюмах, потому что сегодня они отправилисҗ на экскурсию на природу. Цель экскурсии: изучение природы родного села, изучение названий лесов, рек, лугов. После утренней линейки выполнялись  утренние гимнастические упражнения. После завтрака разошлись по комнатам, провели инструктаж.  Затем отправились в поход. В походе ребята восхищались красотой природы, собирали лекарственные травы, играли в разные игры. Отдыхали с удовольствием. Потом обсудили  о природе нашего края. Оказывается, в нашем селе есть интересные названия, которые дети не знают. После обеда мы познакомились с историческими материалами села. Затем мы сделали выставку самых красивых рисунков “Мой радной край"

Бүген балалар поход киемнәреннә килделәр, чөнки бүген табигатькә экскурсиягә чыгачакбыз. Максатыбыз: туган авылыбызның табигатен күзәтү, урман, елга, болыгнарның атамаларын өйрәнү. Иртәнге линейкадан соң бердәм иртәнге гимнастик күнегүләр ясадык. Иртәнге аштан соң бүлмәләргә таралдык, инструктаж үттек. Шуннан соң экскурсиягә киттек. Күңелле уеннар уйнадык, матур күренешләр күзәттек, рәхәтләнеп ял итеп кайттык.Соңыннан фикер алыштык. Безнең якның табигате турында сөйләштек. Урман, болын, кыр атамалары белән бәйле тарихи чыганакларны барладык. Балалар белмәгән кызыклы атамалар бар икән әле безнең авылда. Төшке аштан соң авылыбызның тарихи материаллары белән таныштык. Соңыннан “Минем туган ягым”  темасына рәсемнәр ясадык. Иң матур рәсемнәрдән күргәзмә ясадык