• Рыбно-Слободский
  • Школы

Адрес: 422656, Республика Татарстан, Рыбно - Слободский район, с. Новый Арыш, ул. Восточная, д. 6/Татарстан Республикасы, Балык бистәсе муниципаль районы, Яңа Арыш авылы, Көнчыгыш урамы,6 нчы йорт
Телефон: +7(843)-612-57-82
E-Mail: Snar.Rs@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Ново-Арышская СОШ"
Руководитель: Набиуллин Дамир Хатыпович
Год основания учреждения: 1915
У нас учатся: 52 учащихся, 13 воспитанников/ 52 укучы, 13 тәрбияләнүче
У нас учат: 19 учителей, 2 воспитателя/19 укытучы, 2 тәрбияче

Җиңү бәйрәме!

Опубликовано: 10.05.2013

Сугыш... Нинди авыр, каһәрле сүз бу! Ул ничә миллион кешенең гомерен өзгән. Сугыш... Меңләгән шәһәрләр җимерелгән. Җир йөзеннән гөрләп торган авыллар юкка чыккан. Шау чәчәккә күмелгәг бакчалар янып көлгә әйләнгән. Хәтәр сугышка илебезне сакларга Татарстаннан 560 меңнән артык якташыбыз киткән. Кулына корал тотып сугышкан 100меңнән артык якташыбыз Советлар Союзы ордены һәм медальләре белән бүләкләнде. 200 дән артык якташыбызга Советлар Союзы Герое дигән мактаулы исем бирелде. Шулай ук безнең авылдан да 203 ир-егет сугышка китә. Шуларның 158 е сугыш кырында мәңгегә ятып кала. Никадәр әни газиз баласын, хатыннар ирләрен, балалар әтиләрен югалта.

Бу тантанага сугыш вакытында тылда эшләгән әби-бабайлар да чакырылган иде. Алар үзләренең хәтерләрен яңарттылар. Шулай ук тантаналы митингта килгән кунакларыбыз – район мәгариф бүлеге башлыгы Садиков Илсур Мансурович, корпорация директоры Гафуров Рәис Габдрауфович, авыл җирлеге башлыгы Зарипов Хәлим Сәлимҗанович чыгыш ясады

Соңыннан укучылар тарафыннан әзерләнгән концерт күрсәтелде.

Сугыш уты җирдә кабынмасын!