• Школы
  • Муниципальное автономное общеобразовательное учреждение «Нурлатская гимназия имени Героя Советского Союза Михаила Егоровича Сергеева» г. Нурлат Республики Татарстан / Татарстан Республикасы Нурлат шәһәре «Советлар Союзы Каһарманы Михаил Егорович Сергеев исемендәге Нурлат гимназиясе» гомуми белем автоном муниципаль учреждениесе

Муниципальное автономное общеобразовательное учреждение «Нурлатская гимназия имени Героя Советского Союза Михаила Егоровича Сергеева» г. Нурлат Республики Татарстан\ Татарстан Республикасы Нурлат шәһәре "Советлар Союзы Каһарманы Михаил Егорович Сергеев исемендәге Нурлат гимназиясе" гомуми белем автоном муниципаль учреждениесе

Адрес: 423040, Республика Татарстан, Нурлатский район, г. Нурлат, ул. Нурлатская, д. 8/ Татарстан Республикасы, Нурлат шәһәре, Нурлат урамы, 8нче йорт
Телефон: +7(843)-452-40-37
E-Mail: GNurlat.Nur@tatar.ru, Nurlat-gimnazy@yandex.ru
Короткое название: МАОУ «Нурлатская гимназия им.М.Е.Сергеева» г.Нурлат/ Нурлат шәһәре "М.Е. Сергеев исемендәге Нурлат гимназиясе" ГБАМУ
Руководитель: Алимов Халим Руфхатович
Год основания учреждения: 2006

Последний звонок/ Соңгы кыңгырау

Опубликовано: 25.05.2022

Во всех школах района прошли торжественные линейки, посвященные празднику прощания со школой, и для 34 выпускников гимназии прозвенел последний звонок. Поздравить с этой торжественной датой учеников городской гимназии пришел глава Нурлатского муниципального района Алмаз Ахметшин и другие почетные гости. «Сегодня для вас очень волнительный и счастливый день. 11 лет назад вы впервые переступили порог школы, сегодня вы уже выпускники. Впереди у вас взрослая жизнь, желаю вам поступить в учебные заведения, стать успешными людьми и обязательно вернуться в родной город», – обратился к гимназистам с напутственными словами Алмаз Ахметшин. Бурными аплодисментами приветствовали гости выпускников и на церемонии награждения, где вручили благодарственные письма, золотые и серебряные значки ГТО. Свои искренние пожелания выпускникам озвучили первоклассники, подарили им памятные подарки. Мероприятие по традиции завершилось прощальным школьным вальсом.

Районның барлык мәктәпләрендә дә мәктәп белән саубуллашу бәйрәменә багышланган тантаналы линейкалар узды, гимназиянең 34 чыгарылыш сыйныф укучылары өчен дә соңгы кыңгырау чыңлады. Әлеге тантаналы дата белән шәһәр гимназиясе укучыларын котларга Нурлат муниципаль районы башлыгы Алмаз Әхмәтшин һәм башка мәртәбәле кунаклар килде. «Бүген сезнең өчен бик дулкынландыргыч һәм бәхетле көн. 11 ел элек сез беренче тапкыр мәктәп бусагасын атлап кердегез, бүген сез инде чыгарылыш сыйныф укучылары. Алда сезнең олы тормышыгыз, уку йортларына керүегезне, уңышлы кешеләр булуыгызны һәм туган шәһәрегезгә кайтуыгызны телим", - дип мөрәҗәгать итте Алмаз Әхмәтшин гимназистларга. Бүләкләү тантанасында да чыгарылыш сыйныф укучыларын көчле алкышлар белән сәламләделәр, аларга рәхмәт хатлары, ГТО буенча алтын һәм көмеш медальләр тапшырылды. Чыгарылыш сыйныф укучыларына ихлас теләкләрен җиткерделәр, истәлекле бүләкләр тапшырдылар. Чара, традиция буенча, мәктәп вальсы белән тәмамланды.