• Школы

Адрес: 423002, Республика Татарстан, Нурлатский район, с.Русское Богдашкино, ул.Школьная, 14А\: 423002, Татарстан Республикасы Нурлат районы, Рус. Богдашкино авылы, Мәктәп урамы, 14 нче йорт А.
Телефон: +7(843)-453-90-14
E-Mail: sch1264@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Богдашкинская НОШ"\"Богдашкино БГБМ " МБГБУ
Руководитель: Потапова Екатерина Викторовна
У нас учатся: 3 ученика, 5 воспитанников\3 укучы һәм 5 тәрбияләнүче
У нас учат: 1 учитель, 1 воспитатель\ 1 укытучи һәм 1 тәрбияче

Новости школы МБОУ "Богдашкинская НОШ"

Игровая программа "Дружные дети"

Опубликовано: 04.11.2023

Для детей прошла игровая программа «Дружные дети», посвященная Дню народного единства. В игровой форме ребята получили возможность познакомиться с историей возникновения праздника, историей нашей Родины. Веселые игры и конкурсы, посвященные разным народам мира, позволили почувствовать дух единения и патриотизма. Ребята охотно отвечали на вопросы викторины, отгадывали загадки, вспоминали пословицы и поговорки о России, в ходе игры собрали необычный цветок «Единства». Просмотрев фильм о России, ребята вспомнили о том, как велика и красива наша Родина, как богата событиями её история. На встрече они смогли понять, что соединяет людей и народы — дружба. Что сильна Россия только тогда, когда она едина. Именно поэтому в нашей стране есть такой важный праздник — День народного единства. Это праздник дружбы и объединения, праздник любви и согласия.

Балалар өчен Халыклар бердәмлеге көненә багышланган «другие дети» уен программасы үтте. Уен формасында балалар бәйрәмнең барлыкка килү тарихы, Туган илебез тарихы белән танышырга мөмкинлек алдылар. Дөньяның төрле халыкларына багышланган күңелле уеннар һәм конкурслар бердәмлек һәм патриотизм рухын тоярга мөмкинлек бирде. Балалар викторина сорауларына теләп җавап бирделәр, табышмакларны чиштеләр, Россия турында мәкальләрне һәм әйтемнәрне искә төшерделәр, уен барышында гадәти булмаган «бердәмлек»чәчәген җыйдылар. Россия турында фильм караганнан соң, балалар Ватаныбызның никадәр бөек һәм матур булуын, аның тарихының вакыйгаларга ничек бай булуын искә төшерделәр. Очрашуда алар кешеләрне һәм халыкларны дуслык берләштергәнен аңладылар. Россия бердәм булганда гына көчле. Шуңа күрә безнең илдә шундый мөһим бәйрәм-Халыклар бердәмлеге көне бар. Бу дуслык һәм берләшү бәйрәме, мәхәббәт һәм татулык бәйрәме.