• Школы

Адрес: 423002, Республика Татарстан, Нурлатский район, с.Русское Богдашкино, ул.Школьная, 14А\: 423002, Татарстан Республикасы Нурлат районы, Рус. Богдашкино авылы, Мәктәп урамы, 14 нче йорт А.
Телефон: +7(843)-453-90-14
E-Mail: sch1264@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Богдашкинская НОШ"\"Богдашкино БГБМ " МБГБУ
Руководитель: Потапова Екатерина Викторовна
У нас учатся: 3 ученика, 5 воспитанников\3 укучы һәм 5 тәрбияләнүче
У нас учат: 1 учитель, 1 воспитатель\ 1 укытучи һәм 1 тәрбияче

Новости школы МБОУ "Богдашкинская НОШ"

Классный час "Дети против терроризма"

Опубликовано: 04.09.2023

4 сентября провели классный час "Дети против терроризма".
Ребятам напомнили о том, как важно знать правила поведения при угрозах терактов; поведали о мерах безопасности в столь непростых ситуациях; вместе с учителем выучили наизусть телефоны экстренной помощи. Ролики и мультфильм закрепили знания о том, как вести себя в сложных обстоятельствах. Далее ребята рассмотрели ситуации, связанные с террором, в мини-игре "Мы в безопасности". Обучающиеся согласилась с тем, что если все-все будут друг друга любить, уважать и дружить, то никакого террора не будет, в мире будет мир!

4 сентябрьдә "Балалар терроризмга каршы" дигән класс сәгате узды. Балаларга террорчылык белән янаганда үз-үзләрен тоту кагыйдәләрен белү никадәр мөһим икәнен искәрттеләр; шундый катлаулы ситуацияләрдә куркынычсызлык чаралары турында сөйләделәр; укытучы белән бергә ашыгыч ярдәм телефоннарын яттан өйрәнделәр. Роликлар һәм мультфильм авыр шартларда үзеңне ничек тотарга кирәклеге турында белемнәрне ныгытты. Аннары балалар "Без куркынычсыз"мини-уенда террор белән бәйле хәлләрне карадылар. Укучылар, әгәр барысы да бер-берсен яратса, хөрмәт итсә һәм дуслашса, бернинди террор булмаячак, дөньяда тынычлык булачак, дип ризалаштылар!