Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад комбинированного вида №82 «Подсолнушек»

Адрес: 423834, Республика Татарстан, г. Набережные Челны, пр-т Яшьлек, д. 1(52\03)
Телефон: +7(855)-259-29-21;+7(855)-259-61-88
E-Mail: mbdoy082@mail.ru
Короткое название: МБ ДОУ «Детский сад комбинированного вида №82 «Подсолнушек»
Руководитель: Исаева Резеда Салмановна

«Имин тәрәзәләр» профилактик акция

Опубликовано: 09.08.2021

82нче "Көнбагышкай"катнаш балалар бакчасы МБМББУ "Имин тәрәзәләр” акциясе кысаларында һәм балалар йорт тәрәзәләреннән төшеп егылу очракларының ешаюына бәйле рәвештә, балалар өчен куркынычсыз мохит тәэмин итү һәм имгәнүләрне профилактикалау буенча  планнан тыш  педагоглар белэн инструктаж үткәрелде. Ата-аналар һәм балалар белән профилактик чаралар үткәрү зарурлыгы турында фикерлэр алышынды.

Балалар бакчасының уртанчылар, зурлар, мэктэпкэчэ эзерлек төркемнәрендә балалар белән “Бала йортында тәрәзә арты” дигән темага әңгәмә үткәрелде. Педагоглар тәрбияләнүчеләргә әти-әниләре өйдә булмаганда үз-үзләрен тоту куркынычсызлыгы кагыйдәләре турында искә төшерделәр. Бу темага кызыклы презентацияләр әзерләнде.11нче зурлар төркем тәрбиячесе Пакреева Л. М., 5 нче мэктэпкэчэ эзерлек торкем тэрбиячесе Сайфетдинова Г. А.,3 нче уртанчылар торкем тэрбиячесе Муллагалиева А. А. “Куркынычсыз тәрәзә” темасына рәсем ясау буенча ООД хэм рэсемнэр кургэзмэсе үткәрделэр. Балалар рәсемнәрдә үз хис-кичерешләрен чагылдырдылар.