Адрес: 423823, Республика Татарстан, город Набережные Челны, проспект Чулман, дом 88 (44/16)
Телефон: +7(855)-252-39-29;+7(855)-252-36-65
E-Mail: dyc_chelny@mail.ru
Короткое название: МАУ ДО "Детско-юношеский центр №14"
Руководитель: Рахматуллина Наталья Анваровна

Новости Центра

Нәфис сүз остасы

Опубликовано: 20.04.2019

19 апрель көнне Балалар һәм яшүсмерләр үзәге каршында бөек шагыйребез Габдулла Тукай иҗатына багышланган «Нәфис сүз остасы» бәйгесе оештырылды. Бәйге укучыларның татар әдәбияты белән кызыксынуын арттыру, татар телен тирәнтен үзләштерү, сәнгатьле сөйләм күнекмәләрен булдыру, сәләтле балаларны барлау, милли тәрбия бирү максатыннан үткәрелде. Үзәк районы мәктәпләреннән бик яхшы әзерлекле укучылар катнашты. Иң яхшы чыгыш ясап, җиңүче исемен яулаган дүрт укучы, 26 апрель көнне Г. Тукай скверында, шагыйрьнен туган көне уңаеннан оештырылачак зур тантаналы чарада чыгыш ясыячаклар.