Муниципальное Автономное Общеобразовательное Учреждение «Гимназия-интернат №4» Кировского района г.Казани

Адрес: 420102, г. Казань, ул. Г. Баруди, д. 3А
Телефон: +7(843)-204-00-33
E-Mail: litsey4@mail.ru, Gimin4.kzn@edu.tatar.ru, Gimin4.kzn@tatar.ru
Короткое название: МАОУ «Гимназия-интернат №4»
Руководитель: Ризатдинов Алмаз Гаязович

ГАЗЕТА "ДИАЛОГ"

АНА! Нинди бөек исем!. Дөнъяда аналардан да газизрәк зат, аларның мәхәбәтеннән дә олырак, тугрырак бернәрсә юктыр. Сабыеның дөньяга туып аваз салган минутларыннан ук, бала ананың яшәү мәгънәсенә әйләнә. Ул бала күңеленә буыннан-буынга килгән ана телен, халкының фикер-карашын, аң-белем һәм тоемлау хисен сеңдерә. Дөнъяда әниләр төрле телләрдә сөйләшсә дә, аларның йөрәкләре бер телдә - баланы сөю телендә сөйләшә.

Баланы тәрбияләү күбрәк аналар өстенә төшә. Димәк, иң элек тәрбияләүчеләр үзләре тәрбияле булырга тиеш. «Ә тәрбияле аналар—бетмәс вә төкәнмәс хәзинәдер», - ди бөек татар мәгьрифәтчесе , педагог Ризаэддин Фәхреддин. “Бик ярлы булган өйләр эчендә тәрбияле ана булса—ул өй олуг байлардан саналыр. Бик бай булган өйләрдә, тәрбияле аналар булмаганда, алар бик ярлы, фәкыйрь күренерләр” диелә “Тәрбияле ана” хезмәтендә. Бер хәдистә «Анаң, аннары анаң, соңыннан гына атаң» диелә. Чөнки әниләр—җир йөзенә тормыш бүләк итүче, аны яшәтүче, буыннар чылбырын өзмичә саклаучы.

Выпуски газеты: