Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Поспеловская средняя общеобразовательная школа им. Героя Советского Союза Сафронова П.С.» Елабужского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Алабуга муниципаль районы «Советлар Союзы Герое П.С.Сафронов исемендәге Поспелово урта гомуми белем мәктәбе» гомуми белем муниципаль бюджет учреждениесе

Адрес: 423622, Республика Татарстан, Елабужский район, село Поспелово, улица Набережная, дом 1 б
Телефон: +7(855)-577-63-52
E-Mail: SPospel.Elb@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Поспеловская средняя школа" ЕМР РТ
Руководитель: Сулейманов Фазил Тимерханович
У нас учатся: 141 учащихся, из них иностранных граждан: 0
У нас учат: 19 педагогов, Язык обучения: русский

Новости Поспеловской СОШ

«День Экологии» / «Экология Көне"

Опубликовано: 07.06.2024

Сегодня в нашем  пришкольном лагере был объявлен  «Днём эколога».

Творческий конкурс объединил детей по вокалу. С большим удовольствием  исполнили песню «Матушка-Земля».

Во второй половине дня с детьми была проведена викторина «Зелёная аптека», беседа «Охрана окружающей среды», где ребята поговорили о том, что человек должен жить в гармонии с природой, что надо заботиться о чистоте водоёмов, лесов, полей и лугов, и как важно охранять природу, частью которого являемся и мы сами.

Давайте вместе Землю украшать,

Сажать сады, цветы сажать повсюду.

Давайте вместе Землю уважать

И относиться с нежностью, как к чуду!

Бүген безнең мәктәп яны лагеренда «Эколог көне»дип игълан ителде.

Иртәнге зарядкадан соң балалар хезмәт десантында катнаштылар мәктәп ишегалды территориясен тәртипкә китерделәр. Һәр бала чүп-чарны ташларга ярамаганын истә тотарга тиеш. Отрядта сәламәтлек минуты узды Яшел даруханә бөҗәк тешләгәндә беренче ярдәм.  Балалар табигатькә үз мөнәсәбәтләрен асфальт рәсемнәрендә күрсәттеләр: "планетабызны саклыйк!». Аннары " безнең куллар күңелсезлек өчен түгел!». Чара барышында балалар белемнәрен дә, табигать объектларын өйрәнү белән кызыксынуларын да күрсәттеләр, аңа сакчыл мөнәсәбәтнең әһәмиятен һәм кирәклеген билгеләп үттеләр, кечкенә Ватаннары өчен игелекле эшләрдә катнашырга теләк белдерделәр.

Иҗади конкурс балаларны вокал буенча берләштерә. «Әни-Җир»җырын зур рәхәтлек белән башкардылар.

Көннең икенче яртысында балалар белән «Яшел даруханә» викторинасы, «әйләнә-тирә мохитне саклау» әңгәмәсе үткәрелде, анда балалар кешенең табигать белән гармониядә яшәргә тиешлеге, сулыкларның, урманнарның, кырларның һәм болыннарның чисталыгы турында кайгыртырга кирәклеге һәм табигатьне саклауның мөһимлеге турында сөйләштеләр.

Бергәләп җирне бизик,

Бакчалар утырту, чәчәкләр утырту.

Бергәләп җирне хөрмәт итик

Һәм могҗиза кебек наз белән мөгамәлә итү!