С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Адрес: 422960, Республика Татарстан, Чистопольский район, с. Муслюмкино, ул. Школьная, д. 10/1
Телефон: +7(843)-423-23-99
E-Mail: Muslum.ds@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ "Муслюмкинский детский сад"
Руководитель: Хайрутдинова Лилия Галимзяновна

Доска объявлений/Белдерүләр тактасы

29 апреля  состоится весенний праздник "Хуш киләсең, ямьле яз"

"Мы построим птицеград" - конкурс для родителей на самый теплый, самый уютный и самый красивый домик для пернатых. С итогами конкурса вы можете ознакомиться в конце месяца.

27 мая в 10. 00 часов состоится выпускной бал "Ты прощай, наш любимый детский сад". Ждем всех в гости!

28 октября в 9.30 в нашем саду проводится осенний праздник "Путешествие в волшебный лес".  Приглашаем  всех в гости!  Мы будем искренне рады!

7сентября состоится общее родительское собрание. Начало в 13 .00.

1 октябрьдә "Өлкәннәр көне"нә багышланган бәйрәм иртәсе. Рәхим итегез!

23 октябрьдә "Нинди матур бу дөнья" дип исемләнгән рәсем конкурсы игълан ителде. Конкурста катнашырга ашыгыгыз! Иң матур бүләк сезгә булачак!

1 ноябрьдә безнең бакчада "Уңыш бабайда кунакта" дип аталган бәйрәм иртәсе узачак. Бәйрәмгә рәхим итегез!

2 ноября состоится групповое родительское собрание. Начало в 13.00.

23 ноябрьдә "Аналарга мәдхия" дип  исемләнгән шигырь бәйрәме узачак. Бәйрәмгә рәхим итегез!

6 декабрьдә әти - әниләр һәм балалар катнашында "Әй тылсымлы Яңа ел!" - дип исемләнгән бәйге игълан ителде. Бәйгедә катнашырга ашыгыгыз!

29 декабрьдә сәг. 10 да "Хуш киләсең, Яңа ел" дип исемләнгән бәйрәм иртәсе була. бәйрәмгә рәхим итегез!

10 январьда "Әбиемә кунакка" дип аталган фольклор күңел ачу кичәсе уздырыла.  Кичәгә көтеп калабыз!

14 январь Игътибар, конкурс! "Рус халкының декоратив - гамәли сәнгать үрнәкләре". Катнашырга ашыгыгыз!

Хөрмәтле әти - әниләр! 25 январьда уздырылачак "Кышкы күңел ачулар" бәйгесендә катнашырга чакырабыз. Рәхим итегез!

4 - 8 февральдә безнең бакчада куркынычсызлык атналыгы уздырыла.

15 февральдә узачак  "Ачык ишекләр" көненә рәхим итегез! Сез бу көнне "Толерантлык нәрсә ул?" дип исемләнгән хокук дәресен күзәтә алырсыз.Рәхим итегез!

22 февральдә әтиләребезне "Әтием - ышанычым" дип исемләнгән бәйрәм иртәсенә чакырабыз! Килми калмагыз!

7 мартта сәг. 15. 00 дә "Әниләр һәм бәбиләр" бәйгесе уздырыла. Бәйрәмгә рәхим итегез!

Хөрмәтле оста куллы әтиләребез! Сезне "Язгы бүләк" дигән кош оялары конкурсында катнашырга чакырабыз. Нәтиҗәләре кошлар көненә багышланган бәйрәм иртәсендә игълан ителәчәк! Сездән җылы,  матур, уңайлы кош оялары көтеп калабыз!

5 апрельдә сәг. 10.00 да "Исәнмесез, кошкайлар!" дип исемләнгән шигырь бәйрәме уздырыла.

Хөрмәтле әниләребез! Тиздән бөек Тукаебызның туган көне. Бу олуг бәйрәм уңаеннан безнең бакчада өр- яңа бәйге игълан ителә!  Г. Тукай әсәрләренә сезнең уңган кулларыгыз белән ясалган рәсемнәр, сувенирлар һ.б. әйберләр  безнең нәниләребез күңеленә хуш килер дип уйлыйбыз. Бәйгедә катнашырга ашыгыгыз, вакыты чикләнгән!

Хөрмәтле Әти - әниләребез! Сезне 26 апрельдә узачак  ачык ишекләр көненә чакырабыз. Көн тәртибендә:  бөек шагыйребез Г. Тукайның туган көненә багышланган "Мультфильмда кунакта" дип аталган әдәби викторина һәм "Тукайда кунакта" дип исемләнгән бәйгене йомгаклау. Сезне көтеп калабыз, рәхим итегез!

Поздравляем всех  с Первомаем! Желаем здоровья Вам и вашим близким, солнечного тепла, уюта в  доме, мирного неба!

Барыгызны да Тынычлыкның туган көне белән тәбрик итәбез! Илебез күген кара болытлар капламасын, сабыйларыбызның йокысын шартлау тавышлары бүлмәсен, мәңге имин җирдә яшәргә язсын барыбызга да!

30 май көнне   9 сәгать  30 минутта башланачак "Хуш, сөекле бакчабыз" дип исемләнгән бәйрәм иртәсенә чакырабыз. Рәхим итегез!

Хамидуллин Наиль, Хайруллина Миляуша и Маннанова Лиана стали победителями в I международном конкурсе дошкольников "Радуга - малышка".  Поздравляем Вас, ребятки!  Желаем удачи во всем!

Поздравляем Всех с днем дошкольных работников! Счастья Вам, здоровья, терпения, семейного благополучия, удачи во всем!

25 октябрь көнне сәгать 10.00 да "Кәрзинемдә әкият " дип аталган бәйрәм иртәсе була. Бәйрәмгә рәхим итегез!

26 декабрь көнне сәгать 9.30 да  "Хуш киләсең, Яңа ел" дип аталган бәйрәм иртәсе уздырыла. Бәйрәмгә килүегезне көтеп калабыз!

14 октября 2014 года в детском саду объявляется конкурс "Осенняя мастерская" по номинациям "Осенняя фантазия", "Дары осени", "Осенний букет". Приглашаем всех родителей в нашу мастерскую!  Результаты конкурса будут объявлены на утреннике.

30 октября приглашаем всех желающих отправиться  вместе  с нами в путешествие в  осенний лес!  Праздник начинается в 9.30 часов.

Кадерле Әниләребез, әбиләребез, зур әниләребез! Сезене 28 ноябрьдә уздырылачак әниләр бәйрәменә көтеп калабыз. Бәйрәм 9.30 сәг. башлана. Керү ирекле.

Игътибар! Иртәгә, ягъни 16 декабрь көнендә, сәгать кичке 4 тә ата -  аналар җыелышы була. Җыелыш халыкны социаль яклау  оешмасы хезмәткәрләре белән берлектә узачак. Килү мәҗбүри!

Хөрмәтле әти- әниләр, апа-абыйлар! Сезне боз сыннар ясауда катнашырга чакырабыз. Өмә 21 нче декабрьдә сәгать көндезге 2 дә башлана. Үзегез белән кирәкле эш кораллары алып килүегез сорала! Көтеп калабыз!

Хөрмәтле әти-әниләр! Сезне 26 декабрьдә узачак "Хуш киләсең, Кыш бабай" дигән бәйрәм иртәсенә чакырабыз. Бәйрәм 9.30 сәг. башлана. Рәхим  итегез!

26 нчы январьда  "Ачык ишекләр көне узачак".  Көн тәртибендә " Куркынычсызлык иленә сәяхәт". Рәхим итегез.

Хөрмәтле әти - әниләр! Сезне "Чыршыкай -купшыкай" дип исемләнгән бәйрәм иртәсенә чакырабыз. Бәйрәм 9.30 сәг. башлана.

Хөрмәтле әти - әниләр! Г. Тукайның 130 еллыгына багышланган "Шүрәле остаханәсендә" дип аталган бәйге игълан ителә. Бәйгедә теләсә кем катнаша ала, Г. Тукай әсәрләре буенча рәсемнәр һәм ясалган әйберләр көтеп калабыз! Иҗади уңышлар сезгә!