• МБОУ «Средняя общеобразовательная школа №7» Бавлинского муниципального района РТ. Школа - центр компетенции в электронном образовании. Татарстан Республикасы Баулы муниципаль районы муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе "7нче санлы гомуми белем мәктәбе". Электрон белем бирүдә компетенция үзәге

E-Mail: bossh-7@mail.ru

Все школьные новости

Туган телләр һәм халыклар бердәмлеге елын ябу тантанасы оржественная церемония закрытия Года единства родных языков и народов

Опубликовано: 22.01.2022

20 нче гыйнвар көнне Баулы шәһәренең 7 нче санлы гомуми белем бирү мәктәбендә “ Иң яхшы татар теле һәм әдәбияты укытучысы” бәйгесе узды. Бәйгедә 8 татар теле һәм әдәбият укытучысы үзләренең осталыкларын күрсәттеләр.  1 нче урынга Андреева Миләүшә Рәшитовна, 2 нче урынга Төхвәтуллина Гүзәл Зиннуровна, 3 нче урынга Могыйнова Айсылу Альбертовна чыкты. Калган катнашучылар төрле номинацияләргә ия булдылар. Дәресләр кызыклы һәм мавыктыргыч үтте, укытучылар заман технологияләрен куллануларын мастер-классларда  күрсәттеләр.

Кичәне дәвам итеп, Туган телләр һәм халыклар бердәмлеге елын ябу тантанасы да узды. Озак еллар буе мәгариф системасы өлкәсендә көч куйган, укучыларга тирән белем биреп, югары казанышлар яулаган мөгаллимнәргә “Мәгарифтәге казанышлары өчен” дигән күкрәк билгесе тапшырылды. Туган телләрне саклау һәм өйрәнү максатыннан татар теле, музыка, башлангыч сыйныф укытучылары, мәктәп китапханәчеләре  ел буе төрле чаралар уздырдылар. Район мәгариф бүлеге җитәкчесе Ганеева Дарина Зәйтүн кызы укытучыларны бәйрәм белән котлады, эшләрендә уңышлар теләде һәм Мактау грамоталары белән бүләкләде.

20 января в МБОУ “ Бавлинская СОШ № 7” прошел конкурс "Лучший учитель татарского языка и литературы". На конкурсе свое мастерство показали 8 учителей татарского языка и литературы. 1 место заняла Андреева Миляуша Рашитовна, 2 место-Тухватуллина Гузель Зиннуровна, 3 место-Могинова Айсылу Альбертовна. Остальные участники получили различные номинации. Занятия прошли интересно и увлекательно, учителя продемонстрировали на мастер-классах использование современных технологий.

В продолжение вечера состоялась торжественная церемония закрытия Года единства родных языков и народов. Нагрудный знак “За заслуги в образовании” был вручен учителям, долгие годы трудившимся в сфере образования, давшим глубокие знания учащимся и добившимся высоких достижений. С целью сохранения и изучения родного языка учителя татарского языка, музыки, начальных классов, школьные библиотекари в течение года проводили различные мероприятия. Начальник районного отдела образования Ганеева Дарина Зайтиновна поздравила учителей с праздником, пожелала им успехов в работе и наградила почетными грамотами.