Адрес: 423930, РТ, г. Бавлы, ул. Ленина, д. 17
Телефон: +7(855)-695-25-73;+7(855)-695-25-72
E-Mail: S3.Bav@tatar.ru, school3uag@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ №3 им. Ю.А. Гагарина"
Руководитель: Шафикова Ландыш Анфасовна
Год основания учреждения: 1957
У нас учатся: 368 учащихся, из них иностранных граждан 7
У нас учат: 30 педагогов; Язык обучения: русский

Новости МБОУ "СОШ №3 им.Ю.А.Гагарина" Бавлинского муниципального района Республики Татарстан

«Туган җирнең тугры улы”

Опубликовано: 18.01.2018

«Туган  җирнең тугры улы”

Татарстан Республикасының халык шагыйре Фәнис Яруллинның тормыш юлы һәм иҗатын яхшы белүчеләр конкурсына сораулар:

1.      Фәнис Яруллинның “ Җилкәннәр җилдә сынала” повесте нинди телләргә тәрҗемә ителгән?

2.      “Яралы язмышлар” әсәренең төп герое Миңсылу апаның прототибының исеме?

3.      1964 елда “Молодая гвардия” нәшриятындә басылып чыккан шигырьләр җыентыгына Фәнис Яруллинның берничә шигыре кергән. Шигьри җыентыкның исеме?

4.      Фәнис Яруллинга нинди җыентыклары өчен Муса Җәлил исемендәге республика яшьләр премиясе бирелде?

5.      Фәнис Яруллин нинди гаскәрләрдә хезмәт иткән?

6.      Фәнис Яруллинның беренче хезмәт профессиясе?

7.      “Урман кыз” повестенең төп геройларының исемнәре?

8.      “ Җилкәннәр җилдә сынала” повесте иң беренче “Казан утлары” журналында нинди исем белән чыкты?

9.      Фәнис Яруллинның шигырь белән язылган драмасы?

10.  Драматургиядә Фәнис Яруллинның беренче пьеасасы?

11.  Фәнис Яруллин КГУ да нинди белгечлек алып чыга?

12.  Фәнис Яруллинның паспорт буенча исеме?

13.  Кайсы китабы өчен Фәнис Яруллин Габдулла Тукай исемендәге Дәүләт премиясенә лаек булды?

14.  Фәнис Яруллин ничәнче елда “Халыклар дуслыгы” ордены белән буләкләнде?

15.  “Кызлар күңеле – тирән сер” пьесасының икенче кисәге ничек атала?

16.  “Кайту повестенең төп герое?

17.  “Кыйгак-кыйгак каз кычкыра” повестендә төп герой Сәхия үзенә нинди профессия сайлый?

18.  “Карт һәм үлем” шигырендә бабайның яшәгән урыны?