Адрес: 422008, РТ, Арский район, д. Кошлауч, ул. Тукая, д. 1
Телефон: +7(843)-665-03-07
E-Mail: Sksl.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Кошлаучская ООШ"
Руководитель: Аюпова Рания Фирдусовна

Яңалыклар/ Новости

Онытмыйк, хәтерлик!

Опубликовано: 03.02.2024

Бүген - 2 нче февраль, Сталинград өчен барган канкойгыч сугышларда җиңү көне буларак билгеләп үтелә. Бу көн - Бөек Ватан сугышында ирешкән иң зур җиңүләрнең берсе буларак тарих битләренә язылып куелган.
Сталинград өчен сугыш 1942 нче елның 17 нче июлендә башланып китә һәм 1943 нче елның 2 нче февралендә Совет Армиясенең җиңүе белән тәмамлана. 200 көн һәм төн барган хәлиткеч сугыш бик күп гомерләрне өзә.
Шушы уңайдан укучылар белән класс сәгате үткәрдек. Видео, презентация карадык, әңгәмә үткәрдек. Бу бәрелешләрдә һәлак булган совет кешеләрен 1 минут тынлык белән искә алдык.